Medyk uświetnił jubileusz wygraną z reprezentacją Polski

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Reprezentacja A, Reprezentacje polskie, Rozgrywki krajowe.

Medyk Konin w meczu uświetniającym 30-lecie powstania klubu, pokonał w towarzyskim meczu reprezentację Polski 4:0, choć patrząc na składy obu drużyn, trudno wskazać, która drużyna tą reprezentacją Polski była.

medyk polska promoJak wiadomo w Medyku gra trzon reprezentacji Polski i w jubileuszowym spotkaniu w Koninie, etatowe kadrowiczki reprezentowały swój ligowy klub. Wojciech Basiuk zmontował sobie drużynę z tego co miał. Efekt był mizerny, choć należy pamiętać, że było to spotkanie raczej pokazowe. – Jak się okazuje, nie ma reprezentacji bez Medyka – powiedział po spotkaniu Basiuk.

Na boisku zdecydowanie górowały koninianki. Wygrały pewnie 3:0, aplikując rywalkom trzy gole jeszcze przed przerwą. Cieniem na święto Medyka i całe wydarzenie kładzie się jednak zdarzenie z 85. minuty, kiedy poważnej kontuzji doznała Paulina Dudek. Młodą pomocniczkę do szpitala zabrała karetka.

- Dziś jest nasze święto i bardzo dziękuję dziewczynom, że z takim zaangażowaniem zagrały i efektownym zwycięstwem uczciły nasz jubileusz – powiedział z kolei Roman Jaszczak.