Medyk rozbił Górnika. Piękne pożegnanie Pajor

Napisany przez w kategorii Newsy, Newsy ligowe, Puchar, Rozgrywki krajowe.

Ewa Pajor zaliczyła idealne pożegnanie z Medykiem Konin i polską Ekstraligą. W ostatnim meczu przed transferem do  VfL Wolfsburg, zaliczyła klasyczny hat-trick w finale Pucharu Polski kobiet a Medyk wygrał aż 5:0.

Pajor zagrała wyśmienicie. Do skompletowania hat-tricka potrzebowała zaledwie kwadrans. Strzelanie rozpoczęła w 16. minucie, a skończyła w 31. Jeszcze przed przerwą piękny, technicznym lobem popisała się Anna Gawrońska i Medyk w zasadzie mógł już świętować krajowy dublet.

Wysokie prowadzenie po pierwszej połowie nieco zepsuło widowisko po zmianie stron. Medyk już nie atakował tak zaciekle, a Górnik zrezygnował z otwartej gry i wolał zabiezpieczyć tyły, aby uniknąć blamażu. W końcówce Marta Woźniak zdołała jednak pokonać Weronikę Klimek, ustalając wynik spotkania na 5:0.

Medyk, który po raz drugi z rzędu zdobył dublet w Polsce, już w sierpniu zagra w Lidze Mistrzyń. Mistrzynie Polski będą miały atut własnego boiska, gdyż zorganizują miniturniej fazy kwalifikacyjnej (11-16 sierpnia).

Finał Pucharu Polski kobiet

Górnik Łęczna – Medyk Konin 0:5 (0:4)
Bramki: Pajor 16, 28, 31, Gawrońska 37, Woźniak 86

Medyk: Szymańska – Sikora, Sławczewa (89 Sobolewska), Grzywińska, Fichay, Matysik, Balcerzak, Nikolić (46 Pakulska), Kamczyk (69 Woźniak), Gawrońska (76 Pilipenka), Pajor (83 Zawiślak)

Górnik: Kowalska (65 Klimek) – Kwietniewska, Hajduk, Dyguś, Chudzik, Huzarewicz (46 Krakowska), Daleszczyk (58 Jaszek), Guściora (81 Iwaniszyn), Jędrzejewicz (67 Zubczyk), Żelazko, Sznyrowska

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)