Medyk pokonał Mitech w meczu na szczycie

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

W meczu 14. kolejki Ekstraligi Medyk Konin wygrał bardzo ważne spotkanie w Żywcu. Mistrzynie Polki okazały się lepsze od trzeciego w tabeli Mitechu, zwyciężając 3:1.

Sławczewa Medyk Konin Mitech Żywiec promoMedyczki miały przewagę, ale gospodynie ani na chwilę nie myślały odpuszczać faworyzowanym przyjezdnym. Początek należał jednak do mistrzyń Polski, które już po 24 minutach prowadziły 2:0. Najpierw Kingę Szemik pokonała Patrycja Balcerzak, która z bliska trafiła do bramki, następnie do siatki trafiła Ewelina Kamczyk, której dobrze dośrodkowywała Marta Woźniak, przy okazji zaliczając drugą asystę w meczu.

Medyk miał jeszcze szansę na kolejne gole, ale z dobrej strony pokazała się Szemik, która zatrzymała Annę Gawrońską i wygrała pojedynek sam na sam z Kamczyk.

Po zmianie stron Mitech zaatakował odważniej i już po kilku minutach wywalczył rzut karny, który na gola zamieniła Anna Żak. Chwilę później doskonałą okazję zmarnowała Lucie Suskova. W 67. minucie Medyk postawił kropkę nad i. Uczyniła to Gawrońska, która pewnie wykorzystała rzut karny.

Mitech – Medyk 1:3 (0:2)
Bramki: A. Żak 50 (karny) – Balcerzak 15, Kamczyk 28, Gawrońska 67 (karny)

Medyk Konin: Szymańska – Sikora, Sławczewa, Ficzay, Zigic, Balcerzak, Matysik, Kamczyk, Pajor, Woźniak (87 Dudek), Gawrońska

Mitech Żywiec: Szemik – Rżany, Zasada, K. Wiśniewska (84 Zegan), Droździk, Wnuk, A. Żak (77 Chrzanowska), Koch, Suskova, P. Wiśniewska (46 Hmirova), Półtorak