Medyk pokonał KKP Bydgoszcz

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Piłkarki Medyka Konin pokonały KKP Bydgoszcz i zachowały trzypunktową przewagę nad Zagłębiem Lubin. Koninianki nie zachwyciły jednak swoją postawą.

Aleksandra Sikora Medyk Konin promoZwykle, kiedy Medyk mierzy się z zespołami z drugiej połowy tabeli, wyniki są bardzo wysokie. Tym razem jednak KKP Bydgoszcz pokazało charakter i nie dało się boleśnie zbić mistrzowi. Medyczkom udało się tylko dwa razy pokonać Annę Palińską.

Zaczęło się co prawda obiecująco, bo już w 8. minucie na 1:0 gola strzeliła Aleksandra Sikora. Wynik ustaliła w 26. minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała rzut karny.

Więcej bramek nie padło, a na bohaterkę spotkania wyrosła Palińska, która popisała się wieloma znakomitymi interwencjami.

Medyk Konin – KKP Bydgoszcz 2:0 (2:0)
Bramki: Sikora 8, Gawrońska 26 (karny)

Medyk: Szymańska – Grzywińska, Sławczewa, Ficzay, Żigić (46. Woźniak) – Balcerzak, Matysik, Sikora (46. Konat) – Pajor, Kamczyk (’72. Dudek), Gawrońska

KKP: Palińska – Pawłowska, Mrozek, J. Daleszczyk, G. Daleszczyk –Raczkowska (77. Krępeć), Machnacka, Kryszak (85. Zakrzewska), Lewandowska (65. Brzykcy), Makowska (60. Babińczuk) – Sieradzka