Medyk pokonał Gintrę i gra dalej

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Europa i świat, Newsy, Puchary europejskie, Reprezentacje, Rozgrywki krajowe.

Piłkarki Medyka Konin postawiły kropkę nad i. Mistrzynie Polski pokonały Gintrę Universitetas 4:0 i ze znakomitym bilansem trzech zwycięstw, przy bramkach 15-0, awansowały do 1/16 finału Ligi Mistrzyń.

Mecz z mistrzyniami Litwy, pomimo wysokiego zwycięstwa, do łatwych nie należał. W drużynie Gintry gra kilka bardzo dobrych zawodniczek, ale widać było wyraźnie, że zespół po letnich transferach, nie jest zgrany. Medyczki wykorzystały wszystkie słabości rywalek, chociaż na pierwszego gola trzeba było czekać do 31. minuty. Wtedy do siatki trafiła Aleksandra Sikora, dla której była to szósta bramka w Lidze Mistrzyń w tym sezonie.

Tuż po przerwie na 2:0 podwyższyła Katarzyna Daleszczyk, która  po stałym fragmencie gry popisała się skutecznym strzałem głową. Medyk ostateczne ciosy zadał w 75. i 77. minucie, a na listę strzelczyń wpisały się Anna Gawrońska i Patrycja Balcerzak. Niestety w końcówce drugą żółta kartkę dostała Gabriela Grzywińska. Rywalki także kończyły mecz w dziesiątkę, ale bez jednej zawodniczki grały tylko przez dwie minuty doliczonego czasu gry.

Medyk POLOmarket Konin – Gintra Universitetas 4:0 (2:0)
Bramki: Sikora 31, Daleszczyk 48, Gawrońska 75, Balcerzak 77

Medyk POLOmarket: Anna Szymańska – Gabriela Grzywińska, Radosłava Slavcheva, Maria Ficzay, Dagmara Grad (70. Nikoleta Nikolić), Katarzyna Daleszczyk (81. Marta Woźniak), Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Aleksandra Sikora, Agata Tarczyńska (65. Paulina Dudek), Anna Gawrońska

Gintra Universitetas: Greta Kaselyte – Laetitia Chapeh Yimga, Vestina Neverdauskaite, Olha Zubchyk, Milda Liuzinaite (72. Ugne Smitaite), Ana Alkperova, Rasa Imanalijeva (78. Dovile Gaileviciute) , Rita Akkafou, Ange N’Guessan, Simona Velickaite (60. Sonata Vanagaite), Rebecca Elloh

Czerwone kartki: Grzywińska 83 – Akkafou 90+2