Medyk Konin ograł Kadrę U-17

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Inne, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

W rozegranym w Gutowie Małym meczu sparingowym reprezentacja Polski do lat 17 przegrała z grającym w najsilniejszym składzie Medykiem Konin 1:5.

Młode reprezentantki Polski zagrały niezłe spotkanie, jednak mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń, kto na dzień dzisiejszy lepiej gra w piłkę nożną. Górę wzięły doświadczenie i warunki fizyczne, choć wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

Medyczki przeważały i prowadziły grę. Klarownych sytuacji miały jednak niewiele. W głównej roli wystąpiła Ewa Pajor, która strzeliła dwa gole, i sama wypracowała kolejne dwie bramki. Przez chwilę wydawało się nawet, że Polki z kadry U17 mogą sprawić niespodziankę, kiedy po ładnej akcji Agnieszki Jędrzejewicz, Weroniki Zawistowskiej i Klaudii Miłek, Annę Szymańską pokonała Patrycja Jerzak, trafiając na 1:1.

Później na boisku dominowały jednak grające w najsilniejszym składzie (poza kontuzjowanymi Natalią Pakulską i Pauliną Dudek), mistrzynie Polski.

Dla reprezentacji Polski był to ostatni sprawdzian przed turniejem Elite Round mistrzostw Europy, który odbędzie się w ostatnich dwóch tygodniach marca w Kołobrzegu i Koszalinie. Zespół Niny Patalon zagra wtedy z Francją, Szkocją i Słowacją. Do finałów, które odbędą się w Islandii awansuje zwycięzca grupy.

Polska WU-17 – Medyk Konin 1:5 (1:3)
Bramki: Jerzak – Pajor (dwie), Sikora, Gawrońska, Pilipienko

Polska U17: Panas – Kubaszek, Marszewska, Grec, Botor – Jerzak, Fil, Słowińska, Zawistowska – Jędrzejewicz  -Miłek

Po przerwie zagrały: Kołek, Zawadzka, Turkiewicz, Nieciąg, Słowy

Zostaw komentarz

  • (will not be published)