Męczarnie Medyka z Parnu

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Europa i świat, Newsy, Puchary europejskie, Reprezentacje, Rozgrywki krajowe.

Miało być lekko łatwo i przyjemnie, tymczasem Medyk Konin po sporych męczarniach pokonał Parnu JK tylko 1:0. Teraz, aby awansować do 1/16 finału Ligi Mistrzyń, koninianki muszą wygrać z Olimpią Cluj w niedzielę.

Medyk po wysokim zwycięstwie 9:0 z Breznicą Pljevlja, także w czwartek miał wysoko rozprwić się z Parnu. Nic takiego nie miało miejsca. Kibice zobaczyli tylko jednego gola autorstwa Aleksandry Sikory i mnóstwo niedokładności i nieporadności w ataku. Estonki przez całe spotkanie broniły się całą drużyną, a koninianki bezskutecznie atakowały.

Na szczęście gol dał Medykowi cenne trzy punkty, jednak pozycja wyjściowa w walce o awans nie jest wymarzona, bowiem Olimpia Cluj w dwóch meczach strzeliła aż 17 goli, tracąc zaledwie 1 i to jej w niedzielę do awansu wystarczy remis.

Optymizm czerpać można jednak z historii spotkań Medyka z Olimpią. Polski zespół wygrał wszystkie cztery mecze, kolejno 2:1, 3:1, 6:0 i 4:0. Czy podobnie będzie w niedzielę?

Medyk Konin – Parnu JK 1:0 (1:0)
Bramka: Aleksandra Sikora 19.

Medyk: Szymańska – Sikora, Grad, Guściora, Ficzay, Dudek – Balcerzak, Pakulska, Kostowa – Gawrońska (46. Chudzik), Daleszczyk

Parnu: Meetua – Szczerbaczenia (81. Bessmertnõi), Paulus, H. Saar, K. Saar (65. Brant) – Bannikova, Himanen, Sõrmus, Toom, Morkovkina (73. Tereštšenkova) – Matjuhhova.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)