Liga Mistrzyń znów w Koninie

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Europa i świat, Newsy, Newsy ligowe, Puchary europejskie, Rozgrywki krajowe.

Medyk Konin po raz drugi z rzędu zorganizuje turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń. Zmagania czterech drużyn, w tym mistrzyń Polski, odbędą się w dniach 23 – 28 sierpnia 2016 roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znów będziemy mieli przyjemność zorganizować turniej - mówi na gorąco trener trzykrotnych mistrzyń Polski. - Duma nas rozpiera. To przede wszystkim wielka frajda dla kibiców. Organizacja tego typu zawodów to efekt ogromnej pracy, jaką wykonał w ubiegłym roku komitet organizacyjny i rada miasta z Panem Wiesławem Wanjasem na czele - powiedział cytowany przez oficjalną stronę Medyka prezes i trener Roman Jaszczak.

W poprzednim sezonie Medyk okazał się zdecydowanie najlepszy w grupie eliminacyjnej. Niestety już w pierwszej rundzie fazy pucharowej trafił na późniejszego triumfatora rozgrywek Olympique Lyon, z którym przegrał rywalizację.

W fazie eliminacji 36 klubów zostanie podzielonych na 9 grup w każdej po 4 drużyny. Zwycięzcy grup dołączą do najwyżej rozstawionych 23 drużyn w Europie w 1/16 finału. Losowanie grup odbędzie się w siedzibie UEFA w Nyonie 24 czerwca. Losowanie 1/16 finału odbędzie się 1 września.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)