Koniec złej passy. Polki rozjechały Węgierki!

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski w końcu zwycięska! Podopieczne Wojciecha Basiuka nie miały litości i rozgromiły Węgierki w meczu towarzyskim. Nasze dziewczyny urządziły sobie prawdziwy trening strzelecki, siedmiokrotnie pokonując bramkarkę rywalek.

Polska A 2015 Dominika Grabowska promoMecz dużo lepiej rozpoczęły Węgierki, które już w 11. minucie wyszły na prowadzenie. Szybko stracona bramka podziałała jednak pozytywnie na nasze dziewczyny. Zaledwie pięć minut później zrobiło się 2:1 dla Polski! Najpierw bramkarkę rywalek pokonała Ewa Pajor, a następnie swoje trafienie dołożyła Aleksandra Sikora. Nie był to jednak koniec strzelania w 1. połowie. Prowadzenie biało-czerwonych w 27. minucie podwyższyła Ania Zapała, lecz Węgierki zdążyły jeszcze przed przerwą złapać kontakt, zdobywając bramkę na 2:3. Mimo mocnej końcówki w wykonaniu rywalek dobrze w naszej bramce spisywała się Daria Antończyk, dzięki czemu podopieczne Basiuka utrzymały do przerwy jednobramkową zaliczkę.

Ważne było, aby ułożyć sobie na spokojnie w szatni plan na drugą połowę. Przewaga psychologiczna była po stronie Polek – to Węgierki musiały gonić wynik. Mądra gra biało-czerwonych i wyczekiwanie na błędy przeciwniczek przyniosły korzyści w postaci kolejnych bramek, a raczej worka pełnego goli. Biało-czerwone nie miały litości i kompletnie dobiły oponentki. Ostatecznie, mecz zakończył się niepodważalną wygraną Polek 7:2.

Warto przypomnieć, że ostatnio nasze dziewczyny notowały same porażki. Przed dzisiejszym zwycięstwem z Węgierkami, Polki uległy wcześniej Islandii U-23 (1:3), Belgii (1:4) i Anglii U-23 (2:3). Wygrana po serii trzech porażek z pewnością podniesie morale w polskiej reprezentacji.

Węgry – Polska 2:7 (2:3)
Bramki: Sipos 11, Vágó 36 – Pajor 13, Sikora 16, Zapała 27, Zapała 60, Grabowska 66, Tarczyńska 79, Chudzik 82

Polska: Daria Antończyk – Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Natalia Chudzik, Sylwia Matysik, Patrycja Balcerzak, Dominika Grabowska, Ewa Pajor, Nikol Kaletka, Anna Zapała
Po przerwie grały: Anna Szymańska, Martyna Wiankowska, Agata Tarczyńska, Gabriela Grzywińska, Weronika Aszkiełowicz, Karolina Koch.

Komentarzy: 15

 1. Ona

  Jak Tarczyńska mogła strzelić gola z ławki?
  - Tego nikt nie wie. U Basiuka wszystko możliwe.

 2. Olo

  Oczywiście, że jedna jaskółka nie czyni wiosny ale gdzie są ci wszyscy malkontenci, którzy po ogłoszeniu składu wyjątkowo mocno sapali ? ;)

 3. obserwator

  Olo dobrze że sobie sam odpowiedziałeś czy odpowiedziałaś,że jedna jaskółka wiosny nie czyni.A swoją drogą dobrze by było żeby ktoś podał skład drużyny Węgier.

 4. obserwator

  Olo dobrze że sobie sam odpowiedziałeś czy odpowiedziałaś,że” jedna jaskółka wiosny nie czyni”.A swoją drogą dobrze by było żeby ktoś podał skład drużyny Węgier.

 5. typ

  Z tego co wiem to po przerwie weszła Szymanska i również dobrze spisywała się w bramce. Tarczynska tez bardzo dobrze grała. Podobno Polska zagrała świetny mecz. Gratulacje dziewczyny!!!!

 6. Wielbuond

  wielkie brawa dla dziewczyn, zwłaszcza dla Nikolki i Dominiki ;) mały atut by zamknąć usta hejterom tej kadry :)

 7. Warszawa

  Gratulacje Ania Szymańska! W drugiej połowie nie padła żadna bramka dla rywalek!

 8. Emila

  Mam prośbę czy może ktoś napisać w jakim składzie w drugiej połowie wystąpiła reprezentacja Polski czy to jest jakaś tajemnica trenera i kierownictwa. Dla mnie z komentarza meczowego P. Piotra Kupisza wynika że Tarczyńska bramkę strzeliła z ławki rezerwowych a Szymańska doskonale broniła w drugiej połowie na tejże ławce

 9. korner

  Antonczyk-szymanska, Kaletka-tarczynska, zapala-wiankowska, chudzik-aszkielowicz,grabowska-grzywinska.

 10. obserwator

  Dlaczego nikt nie chce podać skład drużyny Węgierek?

 11. obserwator

  Nadal nie wiemy kogo „ROZJECHAŁY ” nasze dziewczyny.

Zostaw komentarz

 • (will not be published)