Koniec złej passy. Polki rozjechały Węgierki!

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski w końcu zwycięska! Podopieczne Wojciecha Basiuka nie miały litości i rozgromiły Węgierki w meczu towarzyskim. Nasze dziewczyny urządziły sobie prawdziwy trening strzelecki, siedmiokrotnie pokonując bramkarkę rywalek.

Polska A 2015 Dominika Grabowska promoMecz dużo lepiej rozpoczęły Węgierki, które już w 11. minucie wyszły na prowadzenie. Szybko stracona bramka podziałała jednak pozytywnie na nasze dziewczyny. Zaledwie pięć minut później zrobiło się 2:1 dla Polski! Najpierw bramkarkę rywalek pokonała Ewa Pajor, a następnie swoje trafienie dołożyła Aleksandra Sikora. Nie był to jednak koniec strzelania w 1. połowie. Prowadzenie biało-czerwonych w 27. minucie podwyższyła Ania Zapała, lecz Węgierki zdążyły jeszcze przed przerwą złapać kontakt, zdobywając bramkę na 2:3. Mimo mocnej końcówki w wykonaniu rywalek dobrze w naszej bramce spisywała się Daria Antończyk, dzięki czemu podopieczne Basiuka utrzymały do przerwy jednobramkową zaliczkę.

Ważne było, aby ułożyć sobie na spokojnie w szatni plan na drugą połowę. Przewaga psychologiczna była po stronie Polek – to Węgierki musiały gonić wynik. Mądra gra biało-czerwonych i wyczekiwanie na błędy przeciwniczek przyniosły korzyści w postaci kolejnych bramek, a raczej worka pełnego goli. Biało-czerwone nie miały litości i kompletnie dobiły oponentki. Ostatecznie, mecz zakończył się niepodważalną wygraną Polek 7:2.

Warto przypomnieć, że ostatnio nasze dziewczyny notowały same porażki. Przed dzisiejszym zwycięstwem z Węgierkami, Polki uległy wcześniej Islandii U-23 (1:3), Belgii (1:4) i Anglii U-23 (2:3). Wygrana po serii trzech porażek z pewnością podniesie morale w polskiej reprezentacji.

Węgry – Polska 2:7 (2:3)
Bramki: Sipos 11, Vágó 36 – Pajor 13, Sikora 16, Zapała 27, Zapała 60, Grabowska 66, Tarczyńska 79, Chudzik 82

Polska: Daria Antończyk – Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Natalia Chudzik, Sylwia Matysik, Patrycja Balcerzak, Dominika Grabowska, Ewa Pajor, Nikol Kaletka, Anna Zapała
Po przerwie grały: Anna Szymańska, Martyna Wiankowska, Agata Tarczyńska, Gabriela Grzywińska, Weronika Aszkiełowicz, Karolina Koch.