Koniec marzeń. Słowacja pokonała Polskę

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polki marzenia o awansie na Euro będzie musiała odłożyć na kolejne lata. Po porażce ze Słowacją 1:2, biało-czerwone mogą zapomnieć o występie w 2017 roku w Holandii.

Oczywiście matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca nadal są, ale znając realia piłki kobiecej i siłę poszczególnych drużyn, pozostało ewentualnie oczekiwanie na cud.

W Popradzie Polki rozpoczęły dobrze. W pierwszej połowie grały konsekwentnie, choć i Słowaczki zagroziły bramce Anny Szymańskiej. Gola zdobyły jednak podopieczne Wojciecha Basiuka, a na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Daleszczyk. Po przerwie dużo się zmieniło. Polki zmarnowały kilka dobrych okazji, co sie na nich zemściło.

Co gorsza, decydującego dola straciły w doliczonym czasie gry, a jego autorką została… grająca w Ekstralidze Patricia Hmirova..

Słowacja – Polska 2:1 (0:1)
Bramki: Vojteková 76 (karny), Hmírová 90+3 – Daleszczyk 30

Słowacja: Korenčiová – Šušková, Haršányová, Fischerová, Vojteková – Hmírová, Bíróová, Ondrušová, Škorvánková, Bartovičová –Horešová (72 Koleničková)

Polska: Szymańska – Sikora, Siwińska, Guściora, 2 Wiankowska – Grabowska, Pakulska, Balcerzak, Daleszczyk (83 Kaletka), Wróblewska (62 Kamczyk) – Chojnowski (83 Pajor)

Foto: Paula Duda

 

 

Komentarzy: Jeden

  1. robert małkowski

    Znalazłem rozwiązanie by była poprawa w reprezentacjach kobiecych pierwszej reprezentacji i u 19 , oto rozwiązanie : trenerzy obu reprezentacji wraz z swoim sztabem powinni się umówić w kawiarence nieopodal PZPN przy kawci napisać rezygnację i spokojnie po wypiciu małej czarnej iść i złożyć na ręce prezesa Padewskiego owe rezygnacje i prosić by je przyjoł , zarazem obiecać że już nigdy nie wpadną na ten pomysł by powrócić na te stanowiska

Zostaw komentarz

  • (will not be published)