KKP wywiozło punkt z Wrocławia [WIDEO]

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

AZS Wrocław jest trochę jak Robin Hood. Bogatym zabiera, a biednym oddaje. Wrocławianki znów zawiodły na własnym boisku, a z punktu cieszy się KKP Bydgoszcz.

KKP przed meczem we Wrocławiu miało na koncie tylko cztery punkty. Faworytem był oczywiście AZS, ale podopieczne Damiana Rynio pokazały w tym sezonie, że z tej roli wywiązują się słabo. Nie inaczej było tym razem.

Bydgoszczanki zaczęły znakomicie. W 18. minucie Klaudia Wawer strzałem z rzutu wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie, a trzy minuty później podwyższyła na 2:0. Zaczęło pachnieć sensacją, choć do końca meczu zostało jeszcze sporo czasu.

Gospodynie straty zaczęły odrabiać po przerwie. Najpierw Dominika Grabowska strzeliła kontaktowego gola, popisując się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Chwilę później Annę Palińską pokonała Maria Zbyrad. To jednak KKP miało szansę na nokautujący cios. W końcówce spotkania oko w oko z Anną Bocian stanęła Kornelia Okoniewska, ale jej strzał i dobitka zostały obronione. Z punktu bardziej cieszą się z pewnością bydgoszczanki.

AZS Wrocław – KKP Bydgoszcz 2:2
Bramki: Grabowska 51, Zbyrad 65, – Wawer 18, 21

AZS: Bocian – Turkiewicz (84 Maciukiewicz), Grec, Gradecka, Zalwowska, Wróblewska, Ostrowska, Zbyrad (74 Cichosz), Grabowska, Koziarska, Dereń (88 Olszewska)

KKP: Palińska – Dudek (66 Krępeć), Lewandowska, Daleszczyk, Pawłowska, Kałuzińska, Kamińska (28 Siwek, 87 Warszawska), Wawer, Raczkowska, Okoniewska,  Szlendak