KKP Bydgoszcz utrzymało się w Ekstralidze!

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

KKP Bydgoszcz wygrało po raz pierwszy od dziewięciu spotkań i dzięki kompletowi punktów zdobytemu przeciwko Stilonowi Gorzów Wielkopolski utrzymało się w lidze. Sytuacja gorzowianek jest z kolei bardzo gorąca.

Spotkania na dnie tabeli Ekstraligi pod koniec sezonu często przynoszą więcej emocji niż te, w których walczą drużyny bijące się o mistrzostwo Polski. Nie inaczej było tym razem.

KKP na mecz wyszło bardzo zmotywowane, co widać było od pierwszych minut. Gospodynie osiągnęły przewagę i zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Stilon strzelił kontaktowego gola i gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, jeszcze jedno trafienie dorzuciły bydgoszczanki.

W drugiej połowie wciąż lepsze wrażenie sprawiało KKP, które zasłużenie wygrało 5:2. Tym samym zapewniło sobie utrzymanie w Ekstralidze na przyszły sezon. Stilon wciąż ma teoretyczne szanse na uratowanie ligi, ale musi liczyć na potknięcia ekip z Katowic i Piaseczna.

KKP Bydgoszcz – Stilon Gorzów Wielkopolski 5:2 (3:1)
Bramki: Babińczuk 26, Makowska 34, 60, Sieradzka 44, Siekierska 86 – Salamon 38, Szlendrak 81