Istria Cup: Wysoka porażka 19-nastek z Francją B

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Promo-1, Reprezentacje polskie, U19.

Reprezentacja Polski do lat 19 okazała się zdecydowanie słabsza od Francji B i w swoim pierwszym meczu na Istria Cup przegrała 1:5.

Młode Polki rywalizowały oczywiście z seniorską kadrą Francji B i choć rywalki rzadko mają okazję do rozgrywania meczów, to okazały się zdecydowanie lepsze. Strzelanie rozpoczęły już w 2. minucie, a po pierwszej połowie prowadziły aż 4:0. Biało-czerwone zdołały strzelić honorowego gola w ostatniej minucie, a jego autorką została Ewa Cieśla.

Na Istria Cup Polki zagrają jeszcze dwa mecze grupowe, z USA do lat 23 oraz z seniorską reprezentacją Słowenii.

Francja B – Polska U19 5:1
Bramki: Sarr 17, 29, Tarrieu 2, Le Garrec 19, Palacin 55 – Cieśla 90

Polska (skład wyjściowy): Szemik – Szafrańska, Mesjasz, Kędzierska, Wycisk, Ostrowska, Cieśla, Jerzak, Kowalska, Matla, Jędrzejewicz