Islandzki test „dziewiętnastek” zaliczony

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Reprezentacje, U19.

Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała z rówieśniczkami z Islandii 1:0 w rozegranym 25 sierpnia 2016 roku w Sandgeroi meczu towarzyskim.

Spotkanie z Islandią było ostatnią próbą przed wrześniowym turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy WU19, który odbędzie się we Wronkach i Plewiskach. Podopieczne Marcina Kasprowicza zmierzą się w nim z Norwegią, Rumunią i Armenią.

Jedyną bramkę meczu zdobyła w 58. minucie Dominika Grabowska.

Trener Kasprowicz zabrał głos po spotkaniu, dziękując zawodniczkom za walkę z wymagającymi rywalkami i wyrażając zadowolenie ze stylu gry - Mecz był rozgrywany w szybkim tempie od pierwszej minuty meczu. Od początku staraliśmy się narzucić rywalkom własny styl gry by zdominować przeciwniczki. W bardzo dużej części meczu udało się to zrobić, dzięki czemu kontrolowaliśmy przebieg gry.

Mimo osiągnięcia celu, trener przyznał, że wynik mógł być jeszcze lepszy – Były okazje do podwyższenia wyniku zwłaszcza w pierwszej połowie meczu, doskonałą okazję miała bardzo dobrze dysponowana w tym meczu miała Roksana Ratajczyk.

- Udało się zrealizować założenia taktyczne co dobrze rokuje na przyszłość. Dużo pracy włożyliśmy w tym okresie na doskonalenie gry obronnej co zaowocowało pewną grą w defensywie. Zawodniczki włożyły w ten mecz bardzo dużo poświęcenia i determinacji. Generalny sprawdzian przed turniejem eliminacyjnym uważam za udany. Ważnym staje się by w tym najbliższym okresie  zawodniczki w dalszym ciągu podnosiły swoją dyspozycje sportową i omijały je kontuzje – podsumował Kasprowicz.

Na zakończenie, szkoleniowiec zwrócił się do kibiców, którzy towarzyszyli dziewczynom w Islandii – Po raz kolejny mieliśmy podczas meczu wyjazdowego grupę aktywnie kibicujących polskich kibiców. Dziękujemy za fantastyczny doping!

Islandia – Polska 0:1 (0:0)
Bramki: Grabowska 58

Polska: Kołacz (17. Lichy) – Wycisk (70. Kubaszek), Wos, Grec (78. Marszewska), Olszewska, Parczewska, Lefeld (63. Miłek), Fil (46. Eckerle), Grabowska, Ratajczyk

 

Zostaw komentarz

  • (will not be published)