I liga XVII kolejka – Wyniki [PÓŁNOC]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Tak jak na południu wiemy kto awansował, a nie wiemy kto spadł, tak na północy jest zupełnie na odwrót. W ten weekend poznaliśmy drugiego spadkowicza ale wciąż nie wiemy kto awansował do Ekstraligi Kobiet.

Zaczniemy od spotkania o utrzymanie. Zamłynie Radom wycofało się z rozgrywek tydzień temu. O to by pierwsza liga zagościła za rok w Radomiu postarać się musiała druga drużyna z tego miasta, czyli Czwórka. O wszystkim zadecydować miał bezpośredni pojedynek o utrzymanie. Tę presję wytrzymały właśnie zawodniczki z Radomia, które nie tylko utrzymały pierwszoligowy byt, ale i przekonująco pokonały konkurentki. Zwycięstwo Czwórki oznacza, że z ligi spada zespół z Stargardu Szczecińskiego.
Czwórka Radom – Błękitni Stargard Szczeciński 6:0 (3:0)
Bramki: Katarzyna Chrzanowska 10, Monika Płóciennik 36, 60, Wiktoria Kuciewicz 40, Anna Wesołowska 69, 71

Zwycięstwem pożegnała się Polonia z sezonem i poznańską publicznością. Do stolicy wielkopolski wybrał się zespół Stomilu Olsztyn, który wiosną jest zupełnie inną drużyną niż jesienią. Mecz był dość wyrównany. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości, po przerwie zaś drużyna gospodyń. Ostatecznie Polonia zwyciężyła dwa do zera, strzelając bramki po katastrofalnych błędach w defensywie Olsztynianek.
Polonia Poznań – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
Bramki: Katarzyna Ulikowska 52, Aleksandra Tyl 80

Zgodnie z planem zakończyła się rywalizacja walczącego o awans Sztormu z beniaminkiem z Górzna. Sztorm pożegnał się z własną publicznością przekonywującym zwycięstwem i o awans powalczy w Łodzi, gdzie jedynym warunkiem będzie ,,nie przegrać”.
Sztorm AWFiS Gdańsk – Unifreeze Górzno 5:0 (3:0)
Bramki: Kinga Bużan 1, Martyna Zańko 20, 37, 58, Karolina Wierzbicka 60

Jeśli ktoś mógł przed ostatnią kolejką odebrać punkty SMS-owi to był to zespół z Warszawy. Tak też właśnie się stało. Mająca ogromne ciśnienie na awans, drużyna z Łodzi tylko zremisowała z Pragą. Był to jasny sygnał dla rywalek z Gdańska, że SMS nie zawsze bywa skuteczny. Co ten wynik oznacza? Wiemy już, że za tydzień w Łodzi kości będą trzeszczały równo.
MUKS Praga Warszawa – SMS Łódź 0:0

Medyk II Konin – Zamłynie Radom – walkower 3:0
Foto: Czwórka Radom
UWAGA! Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka!

Zostaw komentarz

  • (will not be published)