I liga: XVI kolejka – Wyniki [POŁUDNIE]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. południowa, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Do końca już tylko dwie kolejki. Coraz bliżej awansu jest zespół z Wałbrzycha. Bliski sprawienia niespodzianki może być natomiast zespół Wandy z Krakowa.

Zaczniemy więc od ostatniej drużyny na południu. Wanda Kraków jest bliska spadku. Terminarz wskazuje, że nie ma już żadnych szans. Na rozkładzie pozostała lokalna rywalizacja z UJ i najlepszym w lidze Wałbrzychem. Kiedy jednak w grę wchodzi sama matematyka to wszystko się jeszcze może wydarzyć. Aby dać szanse ,,najpiękniejszej z nauk” Wanda niespodziewania pokonała u siebie zespół Widoku Lublin, przyczyniając się tym samym do nerwowej atmosfery pod koniec sezonu w zespole gości.
Wanda Kraków – Widok Lublin 4:2 (1:1)
Bramki: Angelika Kamieńska 30, 50, Arleta Adler 78, Weronika Żak 79 – Dominika Przewłoka 11, Katarzyna Zakościelna 90

Tymczasem drugi zespół z Krakowa musiał przejść drogę przez mękę aby ugrać trzy punkty. Korona nie tylko postawiła ciężkie warunki, ale była również godnym przeciwnikiem. Mecz zakończył się skromną, bo jednobramkową wygraną gospodyń. Tym samym AZS UJ wciąż bierze udział w pościgu o pierwsze miejsce, a Korona wciąż zmuszona jest oglądać się za siebie.
AZS UJ Kraków – Korona Łaszczów 1:0 (1:0)
Bramki: Justyna Maziarz 20

Strzelają i wierzą. Tak pod koniec sezonu poczyna sobie zespół z Głogówka. Najskuteczniejsza drużyna w lidze nie zamierza ani przez moment odpuścić i wciąż depcze po piętach liderowi z Wałbrzycha. Tym razem Rolnik zdemolował u siebie chwalony przez nas zespół z Bogdańczowic. Gospodynie strzeliły do bramki pięć razy. Gości stać było tylko na honorowe trafienie.
Rolnik B. Głogówek – ULKS Bogdańczowice 5:1 (3:0)
Bramki: Agata Sobkowicz 7, 22, Magdalena Tkaczuk (sam.) 14, Katarzyna Rudner 69, Ilona Sotor 89 – Oliwia Stuligłowa 78

Najcenniejsze zwycięstwo odniosła ekipa Sokoła. Wygrana u siebie z walczącym o utrzymanie Tomaszowem Mazowieckim zapewniła beniaminkowi spokojne lato. Po w miarę wyrównanym meczu Sokół Kolbuszowa zwyciężył dwa do zera utrzymując się tym samym na pierwszoligowym poziomie rozgrywek.
Sokół Kolbuszowa – MUKS Tomaszów Mazowiecki 2:0 (2:0)
Bramki: Klaudia Korab 3, Maria Zbyrad 35

Na koniec spójrzmy na lidera. Dla Wałbrzycha to miał być najtrudniejszy mecz pod koniec ligowych zmagań. Tymczasem Gol, goli nie nastrzelał. Zrobił to bardziej Wałbrzych wygrywając u siebie i dokładając kolejną cegiełkę do awansu.
AZS PWSZ Wałbrzych – Gol Częstochowa 3:1
Bramki: Brzeska, Botor, Miłek – Sulisz

Komentarzy: 4

  1. Radosław Jurga

    Cóż mogę rzecz ;) Dziękuję za informacje :)

Zostaw komentarz

  • (will not be published)