I liga: XVI kolejka – Wyniki [PÓŁNOC]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Walka o awans, walka o utrzymanie. Do tego jeszcze wycofanie z rozgrywek. Tak wyglądała XVI kolejka na północy.

To co Polonia wyczyniała w Łodzi to więcej niż katastrofa. Poznanianki wyjeżdżały z chęcią walki, z ambicjami. Skończyło się klęską, po której nie zbierano z pola nawet rannych. SMS Łódź strzelił trzy bramki, potem pojawiła się czerwona kartka (39 min.). Grając w osłabieniu SMS dołożył jeszcze pięć. A Polonia? O Polonii po tym spotkaniu lepiej nic nie mówić. Po co kopać leżącego?
SMS Łódź – Polonia Poznań 8:0 (5:0)
Bramki: Weronika Zasowska 1, Michalina Kowalska 15, 41, Martyna Wiankowska 17, 70, Anna Rędzia 45, Daria Kurzawa 89, Julita Ziółkowska 90

Pola SMS-owi nie oddaje Sztorm z Gdańska. Liderki pewnie i skutecznie zagrały w Radomiu, walczącą o utrzymanie Czwórkę. Patrząc na terminarz Sztorm o awans powalczy najprawdopodobniej w Łodzi (choć SMS łatwo w Warszawie może nie mieć). Czwórka natomiast za tydzień rozegra mecz o być albo nie być z Błękitnymi.
Czwórka Radom – Sztorm AWFiS Gdańsk 0:5 (0:1)
Bramki: Martyna Zańko 22, Klaudia Słowińska 52, 59, Monika Pielowska 83, Magdalena Kołacz 87

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o podium… które nie daje awansu odniosła ekipa z Warszawy. Rywalem Pragi była nieprzeciętna drużyna z Górzna, która punktów potrzebowała chyba nieco bardziej. Wiosną zespół Unifreeze nie gra już tak rewelacyjnie jak jesienią. Zamiast pewnego miejsca na środku tabeli może się skończyć miejscem minimalnie nad kreską.
Unifreeze Górzno – MUKS Praga Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Agata Kucharska 29, 51

Skoro o utrzymaniu mowa, to te zapewniła sobie ekipa z Olsztyna. Jak to się najczęściej okazuje na zapleczu Ekstraligi, lepiej mieć dobrą wiosnę niż jesień. Stomil nie tylko wyszedł ze strefy spadkowej, ale zadomowił się również na środku tabeli. Utrzymanie zapewnił zaś sobie po bardzo dobrym i wyrównanym meczu z mocną ekipą drugiego zespołu Medyka Konin.
Stomil Olsztyn – Medyk II Konin 3:2 (1:0)
Bramki: Sandra Bukowska 4, Ewa Biedrzycka 59, Katarzyna Grzesik 68 – ??? 63,87

Błękitni Stargard Szczeciński – Zamłynie Radom – walkower.
Tuż przed XVI kolejką ligową z rozgrywek wycofała się drużyna Zamłynia. Oznacza to, że walka o utrzymanie nabiera znaczących rumieńców, ponieważ drużyna Błękitnych bez walki otrzymała trzy punkty. Wycofanie drużyny z ligi argumentuje się problemami finansowymi i organizacyjnymi. Wiemy jednak, że z decyzji tej zadowolone nie są same zawodniczki, które chciały godnie pożegnać się z tym poziomem rozgrywek i zaprezentować się z jak najlepszej strony licząc przy okazji na transfery.

Komentarzy: 2

  1. Google

    Zamłynie wycofało się z rozgrywek czy tylko zrezygnowało z wyjazdu?

Zostaw komentarz

  • (will not be published)