I liga: XV kolejka – Wyniki [PÓŁNOC]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Zbliżamy się do końca. Coraz więcej wyjaśnia się na dole. Do końca zaś spoglądać będziemy na szczyt.

Raz na wozie, raz pod wozem. Ostatnio Czwórka Radom mogła się cieszyć z wygranej u siebie z Polonią Poznań. Teraz przyszło przecierpieć klęskę, jaką doznały dziewczyny w Warszawie. Praga była bezlitosna i wypunktowała, szczególnie w ostatnich dziesięciu minutach drużynę gości. Tym samym MUKS do końca walczyć będzie o miejsce na najniższym stopniu podium.
MUKS Praga Warszawa – Czwórka Radom 8:0 (2:0)
Bramki: Klaudia Grodzka 30, Dominika Dymitrowicz 41, Aleksandra Ogonowska 54, 71, Angelika Tarasiewicz 81, Agnieszka Szybińska 87, 90, Marta Nastaga 90

Druga drużyna Medyka była bliska sprawienia niespodzianki i zabrania dwóch punktów drużynie z Łodzi. Była bliska, ale nie wytrzymała naporu drużyny gości. SMS grał nie tyle jak natchniony co bardziej szalony futbol. Drużyna gości przypominała zespół gotowy dobrać się nawet do gardeł byle by tylko nie przegrać, nie stracić i wkrótce awansować. Kto wie. Może właśnie w szaleństwie jest metoda.
Medyk II Konin – SMS Łódź 0:1 (0:1)
Bramki: Weronika Zasowska 48

Ciemne chmury zbierają się nad Radomiem. Szczególnie nad jednym z kobiecych klubów z tego miasta. Zamłynie gościło u siebie drugiego beniaminka, jednakże na boisku tylko jeden zespół przypominał nowicjusza. Drużyna Stomilu do Radomia wybrała się jak po swoje, znacząco zwiększając swoje szanse na utrzymanie (w grę wchodzą już chyba tylko matematyczne kalkulacje) i pogrążając zespół Zamłynia.
Zamłynie Radom – Stomil Olsztyn 1:4 (1:2)
Bramki: Oliwia Janas 41 – Ewa Biedrzycka 3, Paulina Roman 18, Sandra Bukowska 62, Joanna Świecik 87

Z jednej strony mecz wyrównany, z drugiej zaś wymęczony. To była anty reklama I ligi. W dużej mierze na boisku wiało nudą. Obie drużyny zmarnowały kilka setek, a o wyniku zadecydowało więcej szczęścia niż rozumu. Unifreeze nie może zaliczyć wiosny do udanych. Polonia przełamała swoją niemoc, ale jakości w tym nie było żadnej. Wynik poszedł w świat, jednak jest on bardzo mylący.
Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 4:1 (1:0)
Bramki: Alicja Busza 39, 78, Aleksandra Tyl 50, Katarzyna Ulikowska 89 – Aleksandra Bała 67

Na koniec mecz, o którym nie można za wiele napisać. Na boisku spotkał się lider, z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Rezultat mógł być tylko jeden. Sztorm AWFiS Gdańsk pewnie pokonał drużynę Błękitnych, utrudniając jej tym samym walkę o utrzymanie, a sam po raz kolejny zgarnia komplet, dając znać, że mecz o awans rozstrzygnie się w ostatniej kolejce w Łodzi.
Sztorm AWFiS Gdańsk – Błękitni Stargard Szczeciński 4:0 (2:0)
Bramki: Martyna Zańko 9, Kinga Bużan 40, 79, Klaudia Kamińska 53

Zostaw komentarz

  • (will not be published)