I liga: XIV kolejka – Wyniki [Południe]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. południowa, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Za nami kolejka… kilku niespodzianek. Tak chyba najlepiej można określić wyniki weekendowych spotkań. Gdyby ktoś wybierał się do buka obstawiać te mecze, to pieniążkom mógłby powiedzieć tylko – au revoir.

Niezwykle silna, zdyscyplinowana i skuteczna drużyna ,,Jagiellonek” poległa, bo tak można określić remis przed własną publicznością z drużyną, której w teorii grozi jeszcze spadek. AZS UJ w dużej mierze był zespołem lepszym, mającym znacznie więcej sytuacji strzeleckich niż rywalki. Na nic to się jednak zdało. Kiedy ,,Sokolniczki” zagrały nieco agresywniej w Krakowie, mecz się wyrównał. W stronę bramki strzelały jednak tylko zawodniczki gospodyń. Na ratunek drużynie gości przyszły stałe fragmenty gry. To po rzucie wolnym ,,Sokolniczki” wyrównały z jeden, zero na jeden, jeden i utrzymały cenny remis już do końcowego gwizdka. UJ Kraków może natomiast pluć sobie jedynie w brodę. To był mecz, który należało i wypadało wygrać.
AZS UJ Kraków – Sokół Kolbuszowa 1:1 (1:0)
Bramki: Natalia Sitarz 38 – Maria Zbyrad 80

Gol Częstochowa nie rozgrywa w tym roku najlepszego sezonu. Mimo to była faworytem spotkania i to zawodniczki z Częstochowy głównie atakowały. Tymczasem Widok Lublin, jak to ma w zwyczaju, kiedy nikt na niego nie stawia zgarnia pełną pulę. Tak było i tym razem. Lublinianki grające głównie z kontrataku, wykorzystały jedną ze swoich szans i strzeliły bardzo ważną, w kontekście utrzymania bramkę, przynoszącą zwycięstwo.
Widok Lublin – ISD-AJD Gol Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramki: Aleksandra Jankowska 75

Potrzebująca każdego punktu Wanda Kraków ugrała remis z niezwykle solidną w tym sezonie ekipą z Bogdańczowic. Mecz był wyrównany i każda z drużyn mogła sięgnąć po pełną pulę punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Wanda Kraków – ULKS Bogdańczowice 0:0

Rolnik B Głogówek dokonał nie rzezi a masakry. Korona Łaszczów została rozstrzelana i nawet jedno, jedyne honorowe trafienie nie poprawi humoru przyjezdnym. O tym meczu można napisać tylko jedno. W drużynie gospodyń armaty i strzelby miały znakomicie nastawione celowniki.
Rolnik B Głogówek – Korona Łaszczów 11:1 (5:1)
Bramki: Agata Sobkowicz 7, 26, 31, 61, Aleksandra Dubiel 15, Maria Hadelko 44, 85, 90, Daria Kasperska 57, 72, Katarzyna Rudner 87 – Weronika Pyzik 39

AZS PWSZ Wałbrzych – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki przełożony na 21.05.2015

Foto: Rolnik B. Głogówek

Zostaw komentarz

  • (will not be published)