I liga: XIV kolejka – Wyniki [Północ]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Za nami cztery mecze i trzy wyniki znacząco rzutujące na aktualny stan tabeli. Oj to był gorący weekend majowy na północy kraju.

SMS Łódź miał przekonująco wygrać z najsłabszym zespołem w I lidze grupy północnej i liczyć na potknięcie lidera. Plan się udał ponieważ lider się potknął, a faworyt do awansu, czyli SMS Łódź nie dał najmniejszych szans Zamłyniu, wygrywając u siebie aż sześć do zera.
SMS Łódź – Zamłynie Radom 6:0 (1:0)
Bramki: Martyna Wiankowska 45, 80, Michalina Kowalska 53, 68, Weronika Zasowska 55, Kinga Molenda 74

To był szok i duża niespodzianka. Grający ,,na własnym boisku” Sztorm AWFiS Gdańsk przegrał z Pragą Warszawa. Tym samym zakończyła się zwycięska seria aktualnego lidera tabeli. Spotkanie przypominało ostatni mecz drużyny z Gdańska w Poznaniu, tyle, że role się odwróciły. Sztorm miał przewagę, statystyki przemawiały na jego korzyść. Mimo to dał się zaskoczyć celnym uderzeniom z dystansu. Sztorm strzelał częściej ale tego dnia celowniki nie były dobrze ustawione i musiał pogodzić się z porażką. Po wygranej natomiast Praga Warszawa przegoniła Polonię Poznań i znajduje się na podium.
Sztorm AWFiS Gdańk – MUKS Praga Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Klaudia Kamińska 40 – ?

Trójka dla Czwórki, dla Polonii zero. Poznanianki wybrały się w okrojonym składzie do Radomia, ale patrząc na tabelę i ostatnie wyniki nadal pozostawały faworytkami tego spotkania. Tymczasem walcząca o utrzymanie Czwórka Radom nie przegapiła okazji i wykorzystała osłabienia w poznańskim zespole. Z jednej strony wynik trzy do zera jest krzywdzący dla przyjezdnych. Z drugiej jednak, należy mieć na uwadze, że bramek tych mogło być więcej. Wygrana Czwórki była jak najbardziej sprawiedliwa i tym cenniejsza, że drużyna z Radomia odskoczyła od miejsc spadkowych.
Czwórka Radom – Polonia Poznań 3:0 (1:0)
Bramki: Ewelina Nowakowska 13, Anna Wesołowska 74, 90

Kolejny krok milowy uczyniły zawodniczki Stomilu Olsztyn wygrywając na wyjeździe w Stargardzie Szczecińskim spotkanie o randze ,,sześciu” punktów. Napisać, że mecz był wyrównany, byłoby kłamstwem, ponieważ spotkanie przypominało sinusoidę, gdzie każda z drużyn miała swoje minuty chwały. Ostatecznie o jedną bramkę lepsze były przyjezdne, choć gospodynie były bliskie wyrównania. Dla tabeli jednak jest wynik znaczący, bo Stomil, podobnie jak Czwórka mocno oddalił się od strefy spadkowej co pozwala nieco odetchnąć.
Błękitni Stargard Szczeciński – Stomil Olsztyn 2:3 (1:2)
Bramki: Ewa Smurzyńska 12, Patrycja Konefał 65 – Gabriela Sass 34, Sandra Bukowska 35, Paulina Roman 48

Unifreeze Górzno – Medyk II Konin – mecz rozegrany zostanie 06.V.2015

Zostaw komentarz

  • (will not be published)