I liga XIII kolejka – wyniki [Północ]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

To już jest koniec. Grupa pościgowa zakończyła swoje istnienie. SMS Łódź, a w szczególności Sztorm AWFiS Gdańsk oddaliły się na tyle daleko, że Poznań i Warszawa nie mają już teoretycznie żadnych szans na walkę o awans do Ekstraligi.

Nie znaczy to jednak, że na północny zabraknie emocji. Wciąż wiele dzieje się na dole. Najgorzej miało w ten weekend Zamłynie. Faworytem spotkania była drużyna przyjezdnych, która nie powinna mieć problemów z oglądaniem się do tyłu. Unifreeze Górzno utrzymanie wywalczyło w zasadzie jesienią. Mało kto jednak się spodziewał, że tak srogo zleje gospodynie. To nie był mecz. To było rozstrzelanie i to już od pierwszej minuty…
Zamłynie Radom – Unifreeze Górzno 1:10 (0:2)
Bramki: ? – Bagińska, Siwicka, Bała x5, Głąb x2, bramka samobójcza.

Nie najlepiej swój mecz wspominać będzie inna drużyna z Radomia. To był w zasadzie czarny i mroczny tydzień dla tego miasta. Bilans bramkowy Polska – Radom, 1:17. Czwórka nie zaszkodziła bowiem nic a nic Medykowi II Konin i do domu wracała w minorowych nastrojach.
Medyk II Konin – Czwórka Radom 7:0 (0:0)
Bramki: Dudek 56, Zawiślak 58, 65, 86, Sobolewska 70, Sudyk 72, 80

Dla warszawskiej Pragi to na pewno nie jest zły sezon. Gromadzi punkty, praktycznie zawsze wtedy kiedy jest drużyną faworyzowaną. Tak było i tym razem. Do stolicy przyjechały zawodniczki ze Stargardu Szczecińskiego. Nie zagrały źle. Strzeliły dwie bramki. Jednak to Praga w dużej mierze kontrolowała mecz i to ona zasłużenie sięgnęła po trzy punkty.
MUKS Praga Warszawa – Błękitni Stargard Szczeciński 4:2 (2:0)
Bramki: Grodzka 24, Tarasiewicz 32, Ogonowska 48, Zduńczyk 76 – Ładniak 67, Krychowiak 82

Przyzwoicie wiosną spisuje się zespół z Olsztyna. Za sobą ma wygrane dwa mecze, a teraz Stomil był bliski odebrania punktów faworytowi do awansu. SMS Łódź musiał się sporo namęczyć, by wygrać w Olsztynie. Zwycięska bramka padła bowiem pod sam koniec spotkania.
Stomil Olsztyn – SMS Łódź 0:1 (0:0)
Bramki: Kurzawa 88

Mniej, znaczy więcej. Poznańska Polonia była częściej przy piłce. Częściej atakowała. Nie miało to jednak wielkiego znaczenia. Sztorm może i miał mniej akcji ofensywnych, za to zawsze kiedy znajdował się w polu karnym gospodyń, robiło się gorąco. Poznańscy kibice powiedzieli by, że remis byłby sprawiedliwszy. Ci bardziej obiektywni oklaskiwali raczej liderki. Sztorm nie zagrał bowiem widowiskowo, za to skutecznie.
Polonia Poznań – Sztorm AWFiS Gdańsk 0:3 (0:1)
Bramki: Wierzbicka 13, 65, Zańko 78

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)