I liga: XII kolejka – wyniki [POŁUDNIE]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. południowa, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Wałbrzych idzie do przodu. Goniący lidera wykrwawiają się wzajemnie. Czarują Bogdańczowice. Wanda przełamuje niemoc. Takie tytuły można by znaleźć po XII kolejce w grupie południowej.

Są takie mecze, które się chce wygrać ale nie można. Wówczas cieszy nawet jeden punkt. Tak o spotkaniu Widoku z Tomaszowem Mazowieckim można najlepiej powiedzieć. Obie drużyny potrzebują punktów. Obie o te punkty walczyły. I obie dołożyły sobie po jednym punkcie w tabeli.
Widok Lublin – MUKS ,,Dargfil” Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:0)
Bramki: Jankowska 43 – Dragunowicz 87

Po pierwsze, dziewczyny się przełamały i odniosły pierwsze ligowe zwycięstwo. Po drugie wykorzystały swój moment, kiedy to w pierwszej części meczu były dużo lepsze od przeciwniczek. Z tego właśnie najbardziej mogą się cieszyć sympatycy krakowskiej Wandy. Kiedy gra się bardziej wyrównała, kontaktową bramkę strzeliły zawodniczki drużyny gości. Przewaga wywalczona jednak w pierwszej połowie wystarczyła, a Wanda dała jasny sygnał, że broni to ona jeszcze nie złoży.
Wanda Kraków – Korona Łaszczów 2:1 (2:0)
Bramki: Karcz 15, Nalepka 44 – Stojko 61 (k)

Nie do zatrzymania jest drużyna z Wałbrzycha. Jeśli w UJ Kraków i Rolnik liczył na potknięcie to wszelkie marzenia zakończyły się po pierwszej połowie. Wałbrzych najpierw wypunktował  Kolbuszową, a potem postawił kropkę nad i. Kolejny krok w stronę awansu poczyniony w celujący sposób.
AZS PWSZ Wałbrzych – Sokół Kolbuszowa 4:0 (3:0)
Bramki: Mesjasz 21, 38, Gonzales 36, Miłek 73

Skoro już wspomnieliśmy o ,,Jagiellonkach” i Rolniczkach, to dziewczyny mierzyły się z sobą walcząc o to, kto będzie starał się dogonić lidera. Rolnik bardzo chciał. Walczył, przeważał, miał więcej akcji podbramkowych. Skuteczne były jednak tylko i wyłącznie gospodynie. Kto nie strzela ten traci. Rolnik przegrał, AZS UJ wygrał i to właśnie ,,Jagiellonki” będą starały się naciskać na odcisk lidera. Mimo to nikt nie ma prawa powiedzieć, że Rolnik nie pogoni drużyn z Wałbrzycha i Krakowa.
AZS UJ Kraków – LKS Rolnik B. Głogówek 2:0 (1:0)
Bramki: Dul, Maziarz

Wciąż zaskakuje drużyna z Bogdańczowic. Rok temu walczyła o utrzymanie, dziś wygrywa w Częstochowie. Gdyby nie kilka wpadek, to ten zespół również można by zaliczać do grupy pościgowej. Za wygraną z Golem zawsze jednak trzeba bić brawo. Rywal nie jest Ekstraligowy, ale zawsze solidny i dość znany.
Gol Częstochowa – ULKS Bogdańczowice 0:1 (0:0)
Bramki: Garbicz 56

Zostaw komentarz

  • (will not be published)