I liga: XII kolejka – wyniki [PÓŁNOC]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

W lekką zadyszkę wpadła grupa pościgowa. Tym samym lider zamiast na trzech, spogląda teraz na jednego konkurenta do awansu. Wiosna sprzyja dziewczynom z Warmii i Mazur, które odniosły kolejne, bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

W Warszawie walczyły ze sobą dwa zespoły, które obok faworyzowanych drużyn Sztormu i SMS-u miały szanse na awans. Po zaciętym ale i wyrównanym boju Praga Warszawa i Polonia Poznań podzieliły się punktami. Jest to o tyle nieszczęśliwy wynik dla obu drużyn, ponieważ Praga wypadła z tej rywalizacji o awans, Polonia natomiast pozwoliła uciec liderkom na sześć punktów i w teorii również przestała brać udział w wyścigu.
MUKS Praga Warszawa – Polonia Poznań 2:2 (2:1)
Bramki: Dymitrowicz 14, 41 – Busza 8, Rezler 53

Derby Radomia mogły się podobać, ponieważ nie zabrakło bramek. Mogły się też podobać, bo wynik nie skrzywdził żadnej ze stron. Z drugiej jednak strony ani Czwórka, ani Zamłynie nic nie skorzystały na podziale punktów. Dolne rejony tabeli i walka o utrzymanie trwać będzie w Radomiu nadal.
Czwórka Radom – Zamłynie Radom 2:2 (2:1)
Bramki: Kuciewicz 27, Wesołowska 34 -  Ścibisz 45, Peszko 53

Sztorm miał zrobić swoje i tak też uczynił. Dziewiąte zwycięstwo z rzędu i zemsta za jedyną porażkę w sezonie (jesienią Medyk II jako jedyny pokonał Gdańszczanki) z pewnością uradowało wszystkich zainteresowanych losem kobiecego futbolu na Pomorzu. Można by się sporo rozpisać, ale ujmując wszystko w skrócie: kolejny mecz na zero i Ekstraliga coraz bliżej. Tylko pogratulować.
Sztorm AWFiS Gdańsk – Medyk II Konin 2:0 (1:0)
Bramki: Zańko 27, Wierzbicka 51

Mało kto spodziewał się takiego zakończenia. Owszem, naprzeciwko siebie stanęły dwa pierwszoligowe beniaminki. Ale dotychczas to ten z Górzna czarował swoją postawą. Tymczasem wiosną role się chyba odwróciły. Stomil gra skutecznie i robi znaczące kroki by pozostać na zapleczu Ekstraligi.
Unifreeze Górzno – Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)
Bramki: Brzozowska 32 – Bukowska 40, Biedrzyka 67, 73

Błękitne nie grają porywająco. Dlatego mało kto spodziewał się wygranej z faworytem do awansu. SMS przybył, zwyciężył i goni dalej Sztorm AWFiS Gdańsk. Tymczasem Stargard wciąż musi zrobić coś, by nie być pod kreską, a nad.
Błękitni Stargard Szczeciński – SMS Łódź 0:6 (0:3)
Bramki: Zasowska 4, 30, 85, Łodej 9, Rędzia 83, Wiankowska 89

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)