I liga: XI kolejka – wyniki [POŁUDNIE]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. południowa, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Na południu nastąpiła zmiana lidera. Tron opuściła zgrana ekipa Rolnika, a na jej miejsce wskoczył najmocniejszy kadrowo Wałbrzych. Tym samym beniaminek dąży do celu, jakim jest awans. Utrzymanie zapewniły już sobie w teorii ,,Sokolniczki”.

AZS PWSZ Wałbrzych sprawiedliwie zajmuje miejsce lidera. Tydzień temu pokonał ,,Jagiellonki” na ich stadionie. Teraz w delegacji pokonał ,,Rolniczki”. Beniaminek, który myśli o awansie do Ekstraligi wykonał więc dwa wielkie i najtrudniejsze w tym sezonie kroki by osiągnąć swój cel. Do końca rudny wiosennej przyjdzie mu się mierzyć już tylko ze słabszymi ekipami. Możemy już chyba powiedzieć, że oto mamy zespół, który  rozgrywając dwa kluczowe mecze, zagarnął wszystko i awans sam puka do jego kieszeni.
Rolnik B. Głogówek – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)
Bramki: Klaudia Miłek 31

Drugie hitowe spotkanie rozgrywane było w Bogdańczowicach, gdzie mocna ekipa gospodyń próbowała sprawić niespodziankę i pokonać waleczne Krakowianki. ,,Jagiellonki” są jednak mocną ekipą i nie pozwoliły sobie na kolejną stratę punktów. Padła tylko jedna bramka, ale mecz nie mógł się nie podobać.
ULKS Bogdańczowice – AZS UJ Kraków 0:1 (0:1)
Bramki: Justyna Maziarz 44

Cenne wyjazdowe zwycięstwo zapewniła sobie drużyna z Częstochowy. Może i w Tomaszowie Mazowieckim nie było jakiegoś fenomenalnego widowiska, ale Gol wszelkie groźby dotyczące walki o utrzymanie oddalił od siebie właśnie tym zwycięstwem.
MUKS ,,Dargfil” Tomaszów Mazowiecki – Gol Częstochowa 0:1 (0:1)
Bramki: Sandra Sukiennik 39

Gdzie dwóch się bije, tam remisem się kończy. Widok Lublin i Korona Łaszczów bardzo chciały zwyciężyć. Jako, że grały ze sobą to szarpały się wzajemnie, raz za razem zagrażając rywalkom. Żadna jednak z drużyn nie osiągnęła na tyle wyraźniej przewagi by móc przypisać sobie już w trakcie meczu trzy punkty. Spotkanie zakończyło się więc bramkowym remisem, ale Korona, jak i Widok zdają sobie sprawę, że dobrą grą mogą uratować się w kolejnych spotkaniach.
Korona Łaszczów – Widok Lublin 2:2 (1:1)
Bramki: Edyta Rząd 10, Justyna Kaziuk 47 –Aleksandra Jankowska 44, 64

Ogromnie ważne zwycięstwo ,,Sokolniczek” nad Wandą Kraków. Ktoś powie, że i tak Wanda spadnie, ale to ni jest już ta sama drużyna co rok temu. Nie ma problemów z wystawieniem pierwszej ,,11” a i wola walki jest w klubie nie obca. Dlatego też po wyrównanym boju Sokół Kolbuszowa Dolna pokonuje gości jeden do zera i ucieka od grupy walczącej o utrzymanie na sześć punktów. I to wszystko przez jeden błąd i bramkę samobójczą…
Sokół Kolbuszowa – Wanda Kraków 1:0 (0:0)
Bramki: samobójcze trafienie odnotowane w 78 minucie.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)