I liga: XI kolejka – wyniki [PÓŁNOC]

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Tym razem nie było żadnych niespodzianek. Swoje mecze wygrali faworyci. Jedynie dwa spotkania wniosły pewnie zmiany do aktualnej ligowej tabeli.

I od tych spotkań zaczniemy. Na początek spotkanie, gdzie każdy mógł wygrać lub przegrać. W Koninie, drugi zespół Medyka mierzył się z warszawską Pragą. Po zaciętym pojedynku zwyciężyły gospodynie, przez co Praga utraciła na ten moment kontakt z czołówką.
Medyk II Konin – MUKS Praga Warszawa 3:1  (2:1)
Bramki: Dominika Latuszek 2, Aleksandra Sudyk 9, Ewa Sobolewska 87 – Weronika Zawistowska 34

Drugie spotkanie to nieoczekiwane spokojne i pewne zwycięstwo Stomilu Olsztyn nad Czwórką Radom. Warto odnotować że było to spotkanie o wadze ,,sześciu” punktów. Gdyby goście (faworyci, ze względu na ogranie i doświadczenie w I lidze) wywieźli wygraną z Olsztyna to mogli by odetchnąć. Tak się jednak nie stało. Stomil wygrał, złapał drugi oddech i co najważniejsze, na ten moment znajduje się nad, a nie pod kreską. Porażka gości oznacza, że już chyba znamy cztery drużyny, które muszą spoglądać przed siebie, jak i za siebie w walce o utrzymanie.
Stomil Visacom Olsztyn – Czwórka Radom 3:1 (2:1)
Bramki: Katarzyna Grzesik 16, Beata Homza 44, Sandra Bukowska 49 – Monika Płóciennik 20

Przechodzimy więc do spotkań, gdzie wszystkie oczekiwania spełnili faworyci. W hicie XI kolejki, główny pretendent do awansu, SMS Łódź zmierzył się z groźną ekipą beniaminka z Górzna. Wzmocniony SMS nie miał jednak najmniejszych trudności z pokonaniem przeciwnika i wciąż goni aktualnego lidera pierwszoligowej północy.
SMS Łódź – Unifreeze Górzno 3:0 (0:0)
Bramki: Martyna Wiankowska 60, Michalina Kowalska 74, 84

Walczący o utrzymanie Zamłynie Radom miał misję powstrzymania liderek, a więc zawodniczek Sztormu Gdańsk. Faworytki nie dały jednak gospodyniom najmniejszych szans i wypunktowały je aż cztery do zera. Tym samym Sztorm wciąż ucieka SMS-owi na trzy punkty w walce o awans.
Zamłynie Radom – Sztorm AWFiS Gdańsk 0:4 (0:2)
Bramki: Klaudia Kamińska 1, 49, Karolina Wierzbicka 43, Monika Pielowska 71

Na sam koniec przeniesiemy się do Poznania. Polonia nie dała najmniejszych szans Błekitnym ze Stargardu Szczecińskiego pokazując przy okazji Lechowi, że drużyn z tego miasta nie należy się bać. Beniaminek miał w tym meczu niewiele do powiedzenia, a wynik choć wysoki jest wielce sprawiedliwy.
Polonia Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński 6:1 (4:0)
Bramki: Agnieszka Szafran 12, Alicja Busza 16, 35, Monika Marczak 43, Laura Czudzińska 59, Agnieszka Rezler73 – Małgorzata Ładniak 47

Komentarzy: Jeden

  1. kibic

    chyba jednak SMS miał małe trudności skoro przez godzinę utrzymywał się wynik bezbramkowy

Zostaw komentarz

  • (will not be published)