I liga: Wiosenny raport

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, 1. liga gr. południowa, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

W środku tygodnia, tuż przed świętami ruszyła nie tylko Ekstraliga ale i jej zaplecze. Na północy i południu ruszyły pierwszoligowe spotkania.

Na północy Sztorm na przywitanie z wiosenną porą roku przypomniał o sobie wszystkim, że celem Gdańska jest Ekstraliga. Skromnie, ale pewnie pokonał u siebie Stomil Olsztyn. Polonia Poznań nie wykorzystała swojej szansy grając z mocno odmłodzonym Medykiem II Konin i tylko zremisował na własnym boisku. Warto jednak pamiętać, że drużyna z Poznania nie wystąpiła w najmocniejszym składzie.  W Warszawie Praga powstrzymała zapędy Zamłynia, które wciąż jest jedną z drużyn zamykających tabelę. Poza tym główny faworyt do awansu pokonał na wyjeździe Czwórkę Radom, a mecz pomiędzy KP Błękitni Stargard Szczeciński, a KS Unifreeze Górzno zostanie rozegrany w terminie majowym.

Sztorm AWFiS Gdańsk – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
Bramki: Kamińska 8, Pielowska 90

Polonia Poznań – Medyk II Konin 1:1 (0:0)
Bramki: Szafran 52 – Sudyk 64

MUKS Praga Warszawa – UKS Zamłynie Radom 6:3 (3:0)
Bramki: Dymitrowicz 1,9, Ogonowska 18, Markowska 67, Zawistowska 82, Kucharska 83 – Tkaczyk 62, Boruch 85, Rojek 86

Czwórka Radom – SMS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Kowalska 51, Zasowska 90

Więcej ciekawych rzeczy działo się w grupie południowej. Padła chociażby twierdza Kraków, a więc Jagiellonki doznały pierwszej porażki na własnym stadionie. Przegrały jednak z niebyle kim, bo z bardzo mocną i ciekawie wzmocnioną ekipą z Wałbrzycha. Nie ważne, że zespół ten jest beniaminkiem. To drużyna, której celem jest awans, a osiągnąć chcą to najpóźniej w przyszłym roku. W Krakowie grała również Wanda, która nie ma już problemów ze skompletowaniem wyjściowej jedenastki. Mówią, że Rolnik szuka żony, ale Wanda pogroziła tylko palcem. Nieźle poczynają sobie inne beniaminki. Sokół Kolbuszowa, jak i Korona Łaszczów dołożyły sobie kolejne punkty do tabeli. Świetny mecz rozegrała drużyna z Bogdańczowic, która udowodniła, że szybko można oswoić się z pierwszoligowym poziomem gry, jeśli ktoś tego bardzo chce.

ISD AJD Gol Częstochowa – KS Korona Łaszczów 0:0

AZS UJ Kraków – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)
Bramki: Botor 24

KKS Bogdańczowice – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 7:0 (5:0)
Bramki: Hyra 1, 32, 43, Latańska 19, 73, Garbicz 29, 77

Wanda Kraków – Rolnik B. Głogówek 1:3 (1:1)
Bramki: Kamieńska 22 – Sobkowicz 32, Hadelko 39, Sotor 61

Widok Lublin – MUKS Sokół Kolbuszowa 0:3 (0:1)
Bramki: Nazarko 5, Sztuka 80, Wdowiak 90

Zostaw komentarz

  • (will not be published)