I liga – Sztormowanie Ekstraligi – wyniki ostatniej kolejki

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. północna, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu o awans poznaliśmy kolejnego beniaminka Ekstraligi. Został nim mistrz jesieni, a więc Sztorm AWFiS Gdańsk.

Od tego też spotkania zaczniemy. W Łodzi mająca ogromne ambicje drużyna SMS-u musiała pokonać liderki z Gdańska. Misja niezwykle trudna ale nie niewykonalna. Samo spotkanie nieco jednak rozczarowało. Owszem towarzyszyły temu emocje – obie ławki ,,żyły” co pokazywało o jaką stawkę toczy się mecz. Nie brakowało zaciętości – widać było, że każda z drużyn gra o swoje. Rozczarowaniem była jednak skuteczność. Nie chodzi to sam wynik, a o statystykę. Celnych strzałów odnotowano bowiem dwa. Po jednym groźnym uderzeniu na bramkę przeciwnika. Taki minimalizm sprzyjał drużynie gości, która mogła cieszyć się z awansu, po zwycięskim bezbramkowym remisie.
SMS Łódź – Sztorm AWFiS Gdańsk 0:0

Mający pewne utrzymanie i środek tabeli Stomil Olsztyn na zakończenie sezonu mierzył się z warszawską Pragą. Dla gospodyń mecz ten był okazją do pożegnania się z kibicami. Dla drużyny gości zwycięstwo oznaczało pewne podium. Mecz mógł się podobać. Obie drużyny nastawiły się na atak, co zaowocowało dużą ilością bramkowych sytuacji. Co ciekawe, to obiektywnie mówiąc spotkanie to powinno zakończyć się sprawiedliwym, ale bramkowym remisem. Zarówno Praga, jak i Stomil zasługiwały bowiem na dodatkowe punkty w tabeli. O zwycięstwie gości zadecydowała skuteczność, której brakowało u gospodyń.
Stomil Olsztyn – MUKS Praga Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Agnieszka Szybińska 28, Aleksandra Ogonowska 56

Co nie udało się Stomilowi to wyszło drużynie z Górzna. Zapewniony pierwszoligowy byt i fantastyczne pożegnanie sezonu to dwie rzeczy, które na długo zapadną w pamięci sympatykom ,,Truskaweczek”. Beniaminek zanotował efektowne zwycięstwo w ostatniej kolejce bijąc u siebie Czwórkę Radom wysoko, bo aż siedem do jednego.
Unifreeze Górzno – LUKS Czwórka Radom 7:1 (4:0)
Bramki: Dominika Kopińska 8, Agata Bała 24, 49, 80, Julita Głąb 26, 42, Marta Ossowska 89 – Monika Płóciennik 74

Przykry spadek i jeszcze bardziej przygnębiająca porażka. Tak krótko można opisać ostatni mecz w pierwszej lidze drużyny Błękitnych ze Stargardu Szczecińskiego. Druga drużyna Medyka Konin przyjechała do beniaminka w gościach a zachowywała się jak gospodarz, grający przed fanatyczną, własną publicznością nie dając tym samym dojść do słowa rywalkom. Błękitne żegnają się z zapleczem Ekstraligi w stylu Bonda. A więc zero-siedem.
Błękitni Stargard Szczeciński – Medyk II Konin 0:7 (0:2)
Bramki: Marta Fil 5, 58, 86, Aleksandra Sudyk 38, Klaudia Łasicka 65, 76, Ewa Sobolewska 83

Zamłynie Radom – Polonia Poznań – walkower dla Polonii.

Foto: Krzysztof Szymczak

Zostaw komentarz

  • (will not be published)