I liga – Pożegnanie Tomaszowa – wyniki ostatniej kolejki

Napisany przez w kategorii 1. liga gr. południowa, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

O ile wiadomo było kto awansuje, to do ostatniej kolejki warzyły się losy o to kto spadnie. Teraz wiadomo już, że pierwszoligowe grono, obok Wandy Kraków opuści zespół z Tomaszowa Mazowieckiego.

Mało kto liczył na to, że Dargfil Tomaszów Mazowiecki sprawi niespodziankę w Krakowie i sięgnie po trzy punkty dające utrzymanie. W piłce często jednak mają miejsce takie sytuacje, więc do końca trzeba było się liczyć z tym, że taki scenariusz może się zdarzyć. AZS UJ Kraków podszedł jednak do pojedynku ze spadkowiczem niezwykle profesjonalnie. ,,Jagiellonki” nie cofały nogi i nie odpuszczały żegnając się w iście ,,królewski” sposób z kibicami. Wygrana siedem do zera ucieszyła miejscowych i pogrążyła przyjezdnych.
AZS UJ Kraków – MUKS ,,Dargfil” Tomaszów Mazowiecki 7:0 (3:0)
Bramki: Agnieszka Bryzek 13, 77, Natalia Sitarz 20, Justyna Maziarz 31, 65, Anna Zapała 48, Kinga Wilk 68

Jeśli ktoś mógł drżeć o swoje losy to była to jeszcze drużyna z Lublina. Widok miał minimalną przewagę nad zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego. Trzeba więc było trzymać kciuki za AZS UJ lub też samemu sprawić niespodziankę z Rolnikiem. Sensacji nie było. Rolnik u siebie wybił wszelkie złudzenia z głowy drużynie gości, ale zawodniczki Widoku i tak mogą ostatecznie odetchnąć z ulgą, bowiem to nie one żegnają się z pierwszoligowym gronem.
Rolnik B. Głogówek – Widok Lublin 6:0 (4:0)
Bramki: Maria Hadelko 18, 75, 83, Aleksandra Dubiel 21, Ilona Sotor 35, Agata Sobkowicz 40

Sokół Kolbuszowa może uznać sezon za udany. ,,Sokoliczki” nie tylko zajęły miejsce w środku stawki, ale pokonały też zespoły bardziej utytułowane. Takie jak Gol Częstochowa, która musiała uznać wyższość Sokoliczek na boisku, jak i w tabeli.
Sokół Kolbuszowa – Gol Częstochowa 2:1 (2:1)
Bramki: Karolina Bochenek 8, Iwona Wdowiak 21, Aleksandra Jędrak 30

Wielkie strzelanie, wielkie emocje i wysoki bramkowy remis. Taki przebieg i takie zakończenie miał pojedynek Korony Łaszczów z zespołem z Bogdańczowic. Obie drużyny miały swoje sytuacje, obie zasłużyły na trzy punkty i obie wykorzystały dary boiskowego losu. Dlatego, w przeciwieństwie do podobnego spotkania w grupie północnej, tutaj bramkowy remis można uznać za sprawiedliwy, końcowy rezultat.
Korona Łaszczów – ULKS Bogdańczowice 4:4 (4:2)
Bramki: Paulina Stojko 7(k), Katarzyna Kot 31, 45, Katarzyna Klimczuk 33 – Olga Hyra 10, 90, Teresa Kaczerewska 40(k), Dominika Małycha 79

Wywalczony awans i ,,godne” jak przystało na mistrzynie południa pożegnanie z pierwszą ligą. Drużyna z Wałbrzycha pożegnała się z kibicami wysokim zwycięstwem, pokonując u siebie najsłabszy w końcowej tabeli, zespół Wandy Kraków. Teraz sympatykom PWSZ przyjdzie czekać na ekstraligowe losy ich ukochanej drużyny.
AZS PWSZ Wałbrzych – Wanda Kraków 5:0 (3:0)
Bramki: Daria pluta 17, 74, Małgorzata Mesjasz 37, Paula Rak 37, Katarzyna Iwańczuk 47

Foto: Walbrzych24.com

Zostaw komentarz

  • (will not be published)