Grad bramek i podział punktów w Szczecinie

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Do nie lada sensacji doszło w meczu 7. kolejki Ekstraligi. Faworyzowany AZS Wrocław do przerwy przegrywał 1:4 by ostatecznie zremisować z Olimpią Szczecin 5:5.

Takiego festiwalu bramek w Szczecinie nikt się nie spodziewał, a na pewno nie przewagi ze strony gospodyń, jaką uzyskały w pierwszej połowie. To co udawało się szczeciniankom w pierwszej odsłonie, w drugiej stało się domeną rywalek, które zaczęły zacięcie odrabiać straty. Radosny futbol jaki zaprezentowały oba zespoły na pewno mógł podobać się publiczności, lecz zarówno Radosław Bella, jak i Natalia Niewolna będą miały mnóstwo materiału do analizy i pracy nad swoją grą obronną. Wielkie słowa uznania dla Roksany Ratajczyk, która zdobyła cztery bramki dla Olimpii oraz dla Marty Cichosz, autorki trzech goli dla „Azetesek”.

Olimpia Szczecin – AZS Wrocław 5;5 (4:1)
bramki: Ratajczyk 3, 10, 24 i 85, Sudyk 18 – Matysik 20, Grabowska 59 (karny), Cichosz 66, 80 i 84

Olimpia: Lichy – Janik (70. Preś), Szymaszek (82. Michalczyk), Szwed, Niewolna, Trzcińska (46. Böhm), Fil, Lachman (61. Łuczak), Sudyk (53. Brodzik), Witczak, Ratajczyk

AZS: Bocian – Turkiewicz (46. Korda), Grec (76. Iwaszko), Ostrowska, Olszewska, Wróblewska, Matysik, Kwapisz, Koziarska, Grabowska, Cichosz