Górnik lepszy od AZS-u Wrocław

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Po ciekawym i zaciętym meczu Górnik Łęczna pokonał KS AZS Wrocław 2:1 i umocnił się na trzecim miejscu w  tabeli. Wrocławianki poniosły z kolei czwartą porażkę w sezonie.

Mecz 9. kolejki Ekstraligi pomiędzy Górnikiem a AZS-em zapowiadał się bardzo ciekawie. Wrocławianki jednak od początku rozgrywek nie mogą znaleźć stabilnej formy i spisują się poniżej oczekiwań. W starciu z faworyzowanymi łęczniankami były jednak blisko zdobycia punktu.

Strzelanie zaczęły jednak gospodynie. Już w 5. minucie Agnieszka Jędrzejewicz zdobyła gola, wykorzystując dośrodkowanie Eweliny Kamczyk. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, a do remisu pięknym, technicznym strzałem z dystansu doprowadziła Marta Cichosz.

W 34. minucie Górnik zadał jednak kolejny cios, a autorką gola została Anna Sznyrowska. Przyjezdne miały jeszcze swoje szanse, ale Oliwia Maciukiewicz najpierw trafiła w słupek, a pod koniec spotkania przegrała pojedynek z Dorotą Wilk.

GKS Górnik Łęczna – AZS Wrocław 2:1 (2:1)