Futsalowy szał

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Z ,,grubej rury” ruszyły rozgrywki Ekstraligi Futsalu Kobiet 2015/16. Taka ilość pogromów i co się z tym wiąże, goli jest po prostu porażająca.

Trudno w zasadzie ,,dobrze” rozpisać się o jakimkolwiek spotkaniu, ponieważ nie starczyłoby miejsca na inne. Napiszemy więc w jednym wielkim skrócie.

AZS UJ Kraków już na dzień dobry przypomniał, dlaczego od dwóch sezonów jest mistrzem kraju. Głogówek, tradycyjnie udowodnił, że na swoim podwórku nie ma lepszego. Częstochowski Gol w odmienionym (odmłodzonym) składzie nie myśli o medalach. Przypatrywać będziemy się też dziewczynom z Katowic, których szeregi opuściła kluczowa zawodniczka z południowej granicy naszego kraju. AZS AWF Warszawa dał znać wszystkim, że futsal lubi nie tylko w turnieju Akademickich Mistrzostw Polski ale i w lidze potrafi się dobrze odnaleźć. UAM Poznań zaprezentował ,,pazur”, którym ma zamiar zdrapać obrazy z poprzedniego roku. Ciekawi będziemy także Kotwicy Kórnik, która zastąpiła wycofany Medan, skupia się na przygotowaniach do rundy rewanżowej na boiskach trawiastych, a skład ma całkiem, całkiem.

Ciekawi jesteśmy też pierwszych przegranych. Czy Gliwice zapłaciły frycowe w meczu z mistrzem, czy też wiele jest jeszcze do poprawy. Jak po tęgim laniu podniosą się futsalistki Vikinga. Czy Tychy będą najmocniejszym beniaminkiem w grupie B? Jaka przepaść dzieli drużyny z Warszawy? No i czy to było prawdziwe oblicze zespołu z Siemiatycz.

Warto dodać jeszcze kilka słów o samych rozgrywkach. Ekstraliga Futsalu Kobiet została zreformowana. W walce o tytuł mistrzyń Polski udział weźmie dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej fazie rozgrywek kluby zmierzą się ze sobą według zasady „każdy z każdym”. Następnie po cztery najlepsze zespoły z obu grupy awansują do fazy play-off. Ostateczna rozgrywka o mistrzostwo Polski odbędzie się podczas turnieju Final Four.

Grupa A – wyniki:
Viking Aleksandrów Kujawski – AZS AWF Warszawa 3:31
Kotwica Kórnik – AZS Uniwersytet Warszawski 3:1
MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze – AZS UAM Poznań 1:10

Grupa B – wyniki:
KU AZS UŚ Katowice – Gol Częstochowa 2:2
Stowarzyszenie GTW Gliwice – AZS UJ Kraków 1:26
LKS Strzelec RB. Gorzyczki Głogówek – GKS Futsal Tychy 6:2

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)