Fenomenalny start Olimpii Szczecin

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Olimpia Szczecin nie przespała zimy. Ostatni zespół Ekstraligi w 15. kolejce rozbił u siebie GOSiRki Piaseczno 4:0. Prawdziwy show dała Roksana Ratajczyk, autorka hat-tricka.

Choć mecz był wyrównany, a momentami przewagę iały przyjezdne, gole padały tylko dla szczecinianek. Worek z bramkami rozwiązała już w 4. minucie Ratajczyk. Reprezentantka Polski do lat 17 do 69. minuty zdołała skompletować hat-tricka, a dzieła zniszczenia dokonała Natalia Niewolna.

Olimpia, przez wielu skazywana na spadek, pokazała, że będzie walczyć do końca. Szczecinianki nadal są ostatnie, ale mają już tyle samo punktów co KKP Bydgoszcz. Do kolejnych drużyn jednak wciąż daleko.

Olimpia Szczecin – GOSiRKi Piaseczno 4:0
Bramki: Ratajczyk 4, 24, 69, Niewolna 82

Olimpia: Watychowicz – Preś (80′ Wach), Kędzierska, Szwed, Tarnowska (60′ Szymaszek), Lachman (80′ Szemczyszyn), Falborska (87′ Jasińska), Trzcińska, Niewolna, Ratajczyk, Tokarska (70′ Michalska)