Ewa Pajor OFICJALNIE w VfL Wolsfsburg

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Europa i świat, Ligi Europejskie, Newsy, Reprezentacje, Rozgrywki krajowe.

To już oficjalne. Ewa Pajor w przyszłym sezonie będzie grała w jednej z najlepszych drużyn świata VfL Wofsburg, który jest dwukrotnym triumfatorowi Ligi Mistrzyń (2013 i 2014) i aktualnym wicemistrzem Niemiec.

Wolfsburg jeszcze w sezonie 2013/14 dzielił i rządził w Europie. W tym sezonie przegrał jednak z Paris Saint-Germain w półfinale Ligi Mstrzyń i nie zdobył trofeum po raz trzeci z rzędu. Co więcej, zespół na krajowym podwórku zdetronizował Bayern Monachium. VfL to jednak nadal gigant europejski, w składzie którego grają najlepsze piłkarki świata.

Od przyszłego sezonu w tym gronie znajdzie się Ewa Pajor, która swoją dotychczasową karierę spędziła w Medyku Konin. Pajor to jeden z największych talentów w Europie. W polskiej Ekstralidze od 2012 roku rozegrała 60 spotkań i strzeliła aż 64 gole. W reprezentacji Polski seniorek. napastniczka w 18 meczach zdobyła aż 15 bramek.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że będę grała w barwach Wolfsburga. Chcę wykorzystać swoją szansę i dzięki wybitnym piłkarkom z VfL nadal się rozwijać. Moim marzeniem jest wygranie Ligi Mistrzów, zdobycie mistrzostwa i Pucharu Niemiec – powiedziała Pajor

Komentarzy: 2

  1. Curt

    No i bardzo dobrze. Może kiedyś doczekamy czasów, w których zespoły z Ekstraligi będą się liczyć na arenie rozgrywek europejskich (acz nie sądzę), a co za tym idzie – zawodniczki nie będą musiały odchodzić, ale jak na razie konieczny jest wyjazd w celu dalszego rozwoju. Miejmy nadzieje, że w najbliższych sezonach Pajor przebije się do pierwszego składu i będziemy mieć z niej pociechę w kadrze.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)