EFK: Złoto i srebro rozdane

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Za nami przedostatnia kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet. Mistrzem został UJ Kraków, po srebro sięgnęła ekipa z Głogówka.

Obrońcy tytułu w swoim ostatnim meczu w tym sezonie mierzyli się w Warszawie, z ostatnim zespołem w lidze. Waga spotkania była ogromna, ponieważ drużyna z Krakowa musiała zwyciężyć, by móc świętować mistrzowski tytuł. Dlatego też już od pierwszych minut przyjezdne rzuciły się do ofensywy, starając się jak najszybciej zapewnić sobie spokój. Warszawianki udowodniły jednak, że pod koniec ligowego sezonu prezentują się diametralnie lepiej niż w pierwszych bezbarwnych swoich spotkaniach. Gospodynie potrafiły się odgryźć Krakowiankom i nie dawały również wypoczywać Annie Popławskiej w bramce. Drużyna gości wykazała się jednak większą skutecznością oraz doświadczeniem i po dobrym spotkaniu, po raz drugi z rzędu zdobyła mistrzowski tytuł.
AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Jagielloński 3:11 (1:2)
Bramki: Włodarczyk x3 – Knysak x3, Maziarz x3, Sitarz x3, Zapała, Ładocha

Medan Gniezno po pokonaniu UAM-u Poznań miał rozbudzone apetyty i optymistycznie spoglądał na swój mecz z LKS RB ,,Kocur” Głogówek. Przyjezdne okazały się jednak zespołem lepszym. Zawodniczki z Głogówka szybko objęły prowadzenie w tym meczu i wszystko wskazywało na to, że będziemy mieli do czynienia z jednostronnym widowiskiem. Wówczas Medan zaczął odrabiać straty i mecz mógł zacząć się na nowo. Niestety dla gospodyń Anna Jacewicz podrażniła jedynie drużynę gości, która w drugiej połowie brutalnie obeszła się ze wszystkimi marzeniami i złudzeniami drużyny z Gniezna.
Medan Gniezno – LKS RB ,,Kocur” Głogówek 2:5 (2:3)
Bramki: Jacewicz x2 – Sobkowicz x3, Dubiel, Hadelko

UAM Poznań do Częstochowy wybierał się w sporym osłabieniu. Nastroje też nie należały do najlepszych. Nieoczekiwanie jednak gra znacząco różniła się od tej, która Poznanianki uraczyły swoich kibiców w derbach Wielkopolski. W Częstochowie byliśmy świadkami dobrego i wyrównanego pojedynku. Sprawiedliwszy byłby remis, ale o meczu zadecydowała jedna strzelona w samej końcówce bramka, która zadecydowała o dwóch rzeczach. Pierwszej: UAM Poznań stracił już iluzoryczne szanse na obronę brązowego krążka. Druga: Gol Częstochowa nie musi spoglądać nerwowo na wynik Medanu w ostatniej kolejce. Wszystko zależy bowiem teraz od samej drużyny, która musi wywalczyć minimum remis na ciężkim terenie w Głogówku.
Gol Częstochowa – UAM Poznań 1:0 (0:0)
Bramki: Mysłek

Pauzował: UŚ Katowice
Foto: UJ Kraków

Zostaw komentarz

  • (will not be published)