EFK XI kolejka [Wyniki]

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Tak oto zbliżamy się do końca sezonu. AZS UJ Kraków potrzebuje jeszcze tylko trzech punktów by móc świętować obronę tytułu. Rumieńców natomiast nabiera walka o srebro i brąz.

Zaczynamy od sobotniego spotkania. KU AZS Uniwersytet Warszawski zdobył swoje pierwsze ekstraligowe punkty pokonując na własnej hali zespół KU AZS UŚ Katowice. Poniekąd jest to niespodzianka, ponieważ mało kto spodziewał się, że Warszawiankom uda się to spotkanie wygrać. W obronie Katowiczanek należy zaznaczyć, że przyjechały one w osłabieniu. W obronie zawodniczek ze stolicy informujemy, że już od kilku spotkań widać było, że Warszawa przełamie swoją niemoc punktową.
KU AZS uniwersytet Warszawski – UŚ Katowice 3:2 (1:1)
Bramki: Walczak 9, Wójcik (sam.) 28, Czuraj 36 – Moćko 11, Ryszawy 31

W niedzielę Głogówek podejmował u siebie UAM Poznań i trzeba przyznać miał łatwe tego dnia zadanie. UAM nie grał katastrofalnie, tak jak w Gnieźnie, ale nie stwarzał żadnego zagrożenia gospodyniom. Akcje ofensywne wychodziły Poznaniankom, dopiero w ostatnich pięciu minutach całego meczu. ,,Kocur” natomiast mógł wygrać bardziej przekonująco, ale kilkakrotnie fantastycznymi interwencjami popisała się bramkarka z Wielkopolski.
LKS RB ,,Kocur” Głogówek – UAM Poznań 4:1 (1:0)
Bramki: Sobkowicz 13. 22, 39, Sotor 29 – Grzechowiak 39

Gdyby Gol odebrał w poniedziałek punkty drużynie z Karkowa to kwestia wszystkich medalowych krążków przypominałaby zagmatwaną sytuację ,,Kotła Bałkańskiego”. Misja ta się jednak nie powiodła. UJ zwyciężył, o dziesiętne milimetrów zbliżył się do obrony tytułu, zaś Częstochowa powalczy już tylko o srebro lub brąz.
AZS UJ Kraków – Gol Częstochowa 4:2 (1:0)
Bramki: Maziarz 15, Gruszka 33, Sitarz 33, 40 – Klyta 24, Jędrak 30

Pauzował: Medan Gniezno
Foto: Jakub „Szyszon’ Pieprzyk

 

Zostaw komentarz

  • (will not be published)