EFK: X kolejka [Wyniki]

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Powoli wszystko dobiega końca. Dziesiąta kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet za nami. Patrząc na tabelę widać, że bieżący sezon jest niezwykle zacięty i interesujący.

Relację zaczynamy od Śląska. W Katowicach tamtejszy Uniwerek próbował pokonać u siebie UAM Poznań. Lekką przewagę miała drużyna z Wielkopolski, która skupiła się na grze w ataku. Zespół z Katowic swoich okazji upatrywał w kontratakach. Obie taktyki sprawdziły się. Katowiczanki swoimi kontratakami zmuszały bramkarkę z Poznania do sporego wysiłku. Poznanianki zaś raz po raz tworzyły zamieszanie w polu karnym gospodyń. Wygrała drużyna bardziej doświadczona i przede wszystkim skuteczniejsza.
UŚ Katowice – UAM Poznań 1:3
Bramki: Zielińska (sam.) – Grześkowiak, Czudzińska x2

Do niewielkiej niespodzianki doszło w Głogówku gdzie broniący tytułu mistrzowskiego UJ Kraków grał z LKS RB Kocur Głogówek… jako gospodarz. Być może pojawienie się na hali większej ilości kibiców ,,przyjezdnych” miało spore znaczenie bowiem drużyna z Krakowa przegrała swoje spotkanie i świętowanie obrony tytułu musi jeszcze przełożyć. Cztery bramki w tym spotkaniu dla zespołu z Głogówka strzeliła Agata Sobkowicz, która notuje już 18 trafień i ma sporą przewagę nad resztą stawki.
AZS UJ Kraków – LKS RB ,,Kocur” Głogówek 4:6
Bramki: Zapała, Wilk, Sitarz, Maziarz – Sobkowicz x4, Sotor x2

Na koniec wieści ze stolicy. Po dość wyrównanym spotkaniu trzy punkty wracają do Częstochowy. Gol po raz kolejny przypomina że jest najbardziej doświadczonym zespołem jeśli chodzi o grę na hali i nie bez powodu mówi się, że jest najbardziej utytułowanym w kraju. Nawet kiedy wszystko wskazuje na to, że drużyna ma zawahania formy, to Częstochowy należy się zawsze obawiać i zawsze trzeba jej pilnować.
KU AZS UW – ISD-AJD Gol Częstochowa 1:3
Bramki: Sieńko – Bąk, Wodarz, Sukiennik

Pauzował: Medan Gniezno
UWAGA: W tym tygodniu nie ma EFK. Rozgrywane są bowiem Akademickie Mistrzostwa Polski – faza półfinałowa w Poznaniu i Krakowie.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)