EFK: VIII kolejka [Wyniki]

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

To był gościnny i co najważniejsze bramkostrzelny weekend. Swoje mecze wygrały drużyny przyjezdne, za każdym razem aplikując znaczną różnicę bramkową na swoją korzyść.

Zaczynamy od sobotnich spotkań. Pół żartem, pół serio, można by powiedzieć, że cztery drużyny zgadały się na dokładny wynik. Sobota była bowiem dniem na wynik 8:3 dla gości. W meczu Uniwersytetu Śląskiego z Jagiellońskim, górą były Krakowianki. Katowice nie grają absolutnie źle. Drużyna gospodyń powalczyła z aktualnymi mistrzyniami Polski ale każdy w Ekstralidze Futsalu Kobiet wie, że ,,Jagiellonki” ciężko jest zatrzymać kiedy złapią wiatr w żagle. Ten wiatr został złapany i mimo dzielnej postawy to drużyna gości była w całym meczu lepszym i bardziej doświadczonym zespołem.
UŚ Katowice – AZS UJ Kraków 3:8 (1:4)
Bramki: Ryszawy, Król, Wójcik – Sitarz x2, Zapała x2, Adamska x2, Wilk, Gruszka

W drugim sobotnim meczu zespół z Warszawy chciał po raz kolejny w meczu z LKS RB ,,Kocur” Głogówek sprawić niespodziankę. Przypomnijmy, że na początku roku w Głogówku gospodynie wygrały z najsłabszym zespołem w lidze tylko 5:4. Warszawianki chciały więc po raz drugi zaskoczyć pozostałych uczestników EFK i zgarnąć pierwsze ligowe punkty. Niestety dla kibiców gospodyń, ,,Kocur” przy każdej strzelonej przez Warszawianki bramce, natychmiast dokładał swoje dwa trafienia. Bardzo dobry dzień miała Agata Sobkowicz, która w tym spotkaniu strzeliła pięć bramek i tym samym została samodzielną liderką w klasyfikacji strzelczyń.
KU AZS Uniwersytet Warszawski – LKS RB ,,Kocur” Głogówek 3:8 (1:3)
Bramki: Stokowiec , Włodarczyk, Orzechowska – Sobkowicz x5, Sotor, Dubiel, Włodarczyk (sam)

Niespodzianki w ten weekend nie zabrakło. Mało kto przypuszczał, że Medan Gniezno wywiezie trzy punkty z gorącego terenu, jakim jest Częstochowa w takim stylu. Przyjezdne pokonały Gola, na jego terenie 4:1 poprawiając swoją sytuację w tabeli i bez cienia wątpliwości wciąż są w grze o medale EFK. Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotowała Alicja Zając, która tym samym, wraz z Justyną Maziarz z UJ Kraków depczą po piętach Agacie Sobkowicz w walce o koronę najlepszej strzelczyni Ekstraligi Futsalu Kobiet.
ISD-AJD Gol Częstochowa – Medan Gniezno 1:4 (0:1)
Bramki: Klyta – Zając x2, Jacewicz, Nowak

Pauzował: UAM Poznań

Zostaw komentarz

  • (will not be published)