EFK: Ostatnia kolejka

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Zakończyły się rozgrywki Ekstraligi Futsalu Kobiet. Wcześniej złoto wywalczyła drużyna z Krakowa, a po srebro sięgnął Głogówek. Teraz wiemy, że brąz przypadł drużynie z Częstochowy.

Zacznijmy od najbardziej prestiżowego meczu. W Głogówku, który był już pewny srebrnego krążka o brąz musiała powalczyć ekipa z Częstochowy. Misja trudna, ale nie niewykonalna. Szczególnie, kiedy do szczęścia przyjezdnym potrzebny był tylko remis. Misja ta była tym bardziej wykonalna, że mający i tak w garści srebrny medal ,,Kocur” mógł pozwolić sobie na wystawienie kilku młodszych zawodniczek, które mogły się zaprezentować na początku sezonu, w celu ogrania ich z futsalem na przyszłe lata. Gol wykorzystał brak kilku doświadczonych zawodniczek w drużynie rywali i po emocjonującym meczu zremisował, sięgając tym samym po podium i brązowy medal.
LKS RB ,,Kocur” Głogówek – Gol Częstochowa 3:3 (1:1)
Bramki: Ejzel, Kasperska, Sotor – Dąbrowa, Klyta, Jędrak

Walczący również o brązowy krążek Medan musiał wybrać się na wycieczkę do Katowic i liczyć na dobre wieści z Głogówka. Swój cel zawodniczki z Wielkopolski osiągnęły, bowiem na wyjeździe nie dały najmniejszych szans gospodyniom wygrywając z nimi cztery do jednego. Do szczęścia zabrakło tylko korzystnego rezultatu ze spotkania bezpośredniego rywala. Mimo braku medalu Medan Gniezno na pewno nie ma się czego wstydzić. Kilka razy pokazał naprawdę niezły futsal.
UŚ Katowice – Medan Gniezno 1:4 (0:3)
Bramki: ? –Cerajewska, Sikora, Marczak, Nowak

W innym meczu, który niewiele mógł zmienić w układzie tabeli UAM Poznań pokonał KU AZS Uniwersytet Warszawski. Poznanianki były drużyną lepszą i dojrzalszą. Widać to było w poczynaniach obu drużyn dlatego nikt nie może zarzucić pewnego i spokojnego zwycięstwa drużyny z Poznania.
UAM Poznań – KU AZS Uniwersytet Warszawski 5:1 (3:1)
Bramki: Busza x2, Czudzińska x2, Żyła – Stokowiec

Pauzował: Mistrz EFK: AZS UJ Kraków.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)