EFK: Idą po brąz

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Medan Gniezno wygrał po raz drugi w derbach Wielkopolski z UAM-em Poznań i znacząco zbliżył się do końcowego miejsca na podium.

UAM Poznań okazał się nie tylko gościnny wobec Medanu Gniezno ale postanowił zbytnio nie przeszkadzać w poczynania drużyny przyjezdnej. Dzięki takiemu podejściu zawodniczki z Gniezna harcowały do woli na parkiecie drużyny z Poznania. Osłabiony Medan okazał się zespołem lepszym ,dojrzalszym i ambitniejszym. UAM Poznań w zasadzie nie liczy się już w walce o medale. Medan natomiast puka do wielkich drzwi, za którymi kryją się brązowe krążki.

UAM Poznań – Medan Gniezno 1:4 (1:2)
Bramki: Hanna Olszańska 16 – Monika Marczak 8, Monika Nowak 11, Adriana Sikora 31, 38

UAM: Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył – Hanna Olszańska, Adrianna Sypniewska, Alicja Busza, Magdalena Pawłowska, Dorota Czech, Agnieszka Rezler, Karolina Grześkowiak, Dominika Machnacka, Joanna Gawrych, Mariola Żyła, Laura Czudzińska, Marta Zielińska
Medan: Dominika Dewicka, Aleksandra Blige – Monika Nowak, Anna Jacewicz, Adriana Sikora, Hanna Cerajewska, Kornelia Szukalska, Natalia Marczak, Monika Marczak, Patrycja Marcinkowska

Komentarzy: 2

 1. Małgorzata

  Panie redaktorze, proszę o obiektywne relacje. Medan grał bez dwóch kontuzjowanych, podstawowych zawodniczek Zając (która jest w tym sezonie bramkostrzelna – 10 bramek) i Biegańskiej, a i tak poradził sobie ze słabym w tym sezonie UAM-em. Po prostu trzeba przy pisaniu artykułów odłożyć na bok szowinizm tzn. osobiste zaangażowanie w klubie z Poznania i napisać prawdę. W Gnieźnie wynik 5-0 , a w Poznaniu 1-4 (widać że zawodniczki z Gniezna pracują na treningach i słuchają trenera i są tego efekty).

 2. Radosław Jurga

  Ale gdzie tu brakuje obiektywizmu?
  Napisałem, że osłabiony Medan. Napisałem że był lepszy itd.
  Napisałem, że UAM pozwolił na wszystko (tzn. był słaby i nie przeszkadzał w poczynaniach przyjezdnych)
  Nie za bardzo wiem co miałem tu więcej napisać?
  Esej? Elaborat? Poemat?
  Rzeczowo i konkretnie.
  Tak, pomagam w klubie z Poznania.
  Tym bardziej na tym portalu staram się być surowszy wobec tej drużyny. Zawsze stawiam ją na niższej pozycji początkowej (jeśli chodzi o pisanie artykułów) niż resztę drużyn.
  Dużo osób mnie za to chwali, mówiąc, że dzięki temu nie czuć i nie widać mojej działalności w Poznaniu.
  Dlatego czytając tego newsa jeszcze z trzy razy po Pani skomentowaniu, wciąż nie za bardzo widzę gdzie jest coś źle?
  Ale chętnie się dowiem :)

Zostaw komentarz

 • (will not be published)