EFK: Ćwierćfinały – Wyniki

Napisany przez w kategorii Futsal, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Za nami mecze fazy play-off o awans do Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet. Jedna drużyna awansowała, dwa spotkania były zacięte, a w jednym wszystko się chyba wyjaśniło.

Zacznijmy od dwumeczu, który już za nami. Do finałowej czwórki awansował obrońca tytułu, a więc niepokonany w tym sezonie zespół AZS UJ Kraków. W pierwszym spotkaniu aktualne mistrzynie Polski pokonały AZS UW Warszawa wysoko. W spotkaniu rewanżowym Uniwersytet Warszawski ugrał bramkowy remis i trzeba to uznać za spore osiągnięcie, ponieważ UJ nie przywykł tracić punkty.
AZS UJ Kraków 7 – 0 AZS UW Warszawa
AZS UW Warszawa 1 – 1 AZS UJ Kraków

Zacięte mecze miały miejsce w Warszawie i w Katowicach. Warszawski AWF wydawał się być na papierze murowanym faworytem. Gol Częstochowa ma za sobą najsłabszy okres w historii futaslu. Wszystko to za sprawą wymiany pokoleniowej. Mimo to zespół przyjezdnych bardzo dobrze zaprezentował się w stolicy kraju. Przed dwumeczem nikt nie widział Częstochowy w finale. Po pierwszym spotkaniu półfinałowym, Gol nie został pozbawiony szans na awans.
AWF Warszawa – Gol Częstochowa 4:3

Zespół Uniwersytetu Śląskiego z Katowic zagrał mądrze, skupiając się na defensywie, kontratakach i podcinaniu skrzydeł przyjezdnym. Do przerwy to Katowice decydowały o tym, jak wyglądać będzie całe spotkanie. UAM obudził się dopiero po drugim gwizdku rozpoczynającym pojedynek. Zwyciężył faworyt ale po sporych mękach. Rewanż odbędzie się tuż po ostatnim meczu finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Katowice będą miały wypoczętą drużynę. UAM będzie miał natomiast dobre kilka meczów w nogach. Może być ciekawie.
AZS UŚ Katowice – UAM Poznań 1:2

Cóż znaczy nie jeden raz doświadczenie. ,,Beniaminek” z Kórnika pełen nadziei przystępował do rywalizacji z Głogówkiem licząc na rezultat, który da pewne szanse w rewanżu. Sił starczyło jednak na pierwszą połowę. W drugiej części meczu spotkanie toczyło się pod dyktando gości co odzwierciedla wynik.
Kotwica Kórnik – Strzelec RB Gorzyczki Głogówek 1:4

UWAGA: Wygląda na to, że pomysł z Ciechocinkiem upadł. Wrócono do zasady, że Final Four zostanie rozegrany w mieście jednego z uczestników. Udało nam się ustalić, że jeśli do finałowej czwórki awansuje zespół UAM, to rozstrzygające spotkania rozegrane zostaną w Poznaniu.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)