Efektowne zwycięstwo Wałbrzycha

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

AZS PWSZ Wałbrzych znakomicie czuje się w Ekstralidze. Silny skład i brak kompleksów dają owoce w postaci dobrych wyników, a po zwycięstwie z GOSiRKami Piaseczno, zespół z Dolnego Śląska jest w czubie tabeli.

GOSiRKi, które cudem uniknęły spadku w poprzednim sezonie, nie stanowiły dużej przeszkody dla Wałbrzycha, który dodatkowo wzmocnił skład mistrzynią Europy do lat 17 z 2013 roku Katarzyną Konat. W pierwszej połowie gra była jednak jeszcze wyrównana. Na gola Sobkowicz szybko odpowiedziała Sosnowska, ale jeszcze przed przerwą Miłek odzyskała prowadzenie dla gospodyń.

Po zmianie stron królowały już tylko wałbrzyszanki, a trafienia Sobkowicz, Mesjasz, Botor i Gonzalez przypieczętowały efektowne zwycięstwo. Dzięki trzem punktom AZS PWSZ ma 7 punktów, tyle samo co liderujące Zagłębie Lubin i Górnik Łęczna.

AZS PWSZ Wałbrzych – GOSiRKi Piaseczno 6:1 (2:1)
Bramki:
Sobkowicz 24, 65, Miłek 45, Mesjasz 51, Botor 73 (k), Gonzalez 89 – Sosnowska 27

AZS PWSZ Wałbrzych: Antończyk - Bosacka, Konopka (46 Konat), Botor (79 Choińska) – Brzeska (64 Rak), Iwańczuk (33 Borkowska), Mesjasz, Rędzia, Gonzalez – Sobkowicz, Miłek (54 Żurawska)

GOSiRKi Piaseczno: Ożgo – Kacprzak (70 Sobota), Zdonek, Sosnowska, Kołek – M. Dudek (63 Rosińska), Janicka, Machnacka (70 Tkaczyk),  Łasicka (53 Kutnik), L. Dudek – Ciupińska.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)