Druga porażka reprezentacji Polski U15 z Czechami

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U15.

Reprezentantki Polski U15 nie potrafiły zrewanżować się rówieśniczkom z Czech za poniedziałkową porażkę w Dzierżoniowie 2:4. Na wyjeździe w Nachodzie podopieczne Anny Gawrońskiej przegrały 1:3. Gra biało-czerwonych może jednak napawać optymizmem!

Poniedziałkowe spotkanie Polki rozpoczęły wyraźnie przestraszone. Nic dziwnego, że silny zespół Czech szybko skarcił nasze zawodniczki i po pierwszej połowie prowadził już 3:0. Po przerwie zobaczyliśmy już zupełnie inną drużynę biało-czerwonych. Nasze dziewczyny imponowały zaangażowaniem i walką o każdy metr boiska. Było blisko remisu, jednak to rywalki zadały ostateczny cios.

Nic dziwnego, że w środę zawodniczki Anny Gawrońskiej wyruszyły do Nachodu w bojowych nastrojach z nadzieją na rewanż za porażkę przed własną publicznością. W zasadzie przez całe spotkanie, z małymi tylko przerwami, prowadziły grę. Coś dziwnego siedziało jednak w ich głowach, ponieważ bały się strzelać na bramkę. Czeszki obawy przed strzeleniem gola nie miały i znowu po kontrze i stałym fragmencie gry do przerwy prowadziły. Tym razem 2:0.

Tuż po wznowieniu gry przeżyliśmy deja vu z meczu na Dolnym Śląsku. Faustyna Sikorska wpisała się na listę strzelców i biało-czerwone złapały kontakt z rywalkami. Przyjezdne przeważały, ale czas uciekał nieubłaganie. Ofensywny styl gry przypłaciły kolejną straconą bramką z kontry i marzenia o zwycięstwie legły w gruzach. Drugi mecz w ich wykonaniu był już jednak dużo lepszy i jeśli tylko nasze zawodniczki „dotrą się” ze sobą, to w przyszłości Czeszki będą miały z nimi dużo większe problemy!

Czechy U15 – Polska U15 3:1 (2:0)
Bramki: Sivakova 13, Sonntagova 32, Khyrova 68 – Sikorska 39

Skład Polski: Daniela Kosińska – Weronika Helinska (36. Julia Szostak), Anita Bosak (55. Joanna Węcławek), Olga Sirant, Julia Kobylińska (50. Karolina Tylak) – Kinga Szymańska (50. Aleksandra Kaim), Patrycja Sutkowska (55. Aleksandra Śmigielska) – Faustyna Sikorska (59. Daria Umińska), Klaudia Nogalska (50. Karolina Tylak), Aleksandra Stasiak – Jessica Pluta

Żółta kartka: Helinska