Dania zdeklasowała Polskę

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje.

Reprezentacja Polski została boleśnie sprowadzona na ziemię przez Danię. Skandynawki wybiły biało-czerwonym jakiekolwiek nadzieję na awans na Euro wygrywając w Viborgu 6:0. O grze Polek nie można powiedzieć nic dobrego.

To była rzeź niewiniątek. Polki, które zapowiadały jeszcze walkę o awans na Euro, marzenia o grze na głównym turnieju muszą odłożyć w czasie i to zdecydowanie. Dunki to zespół silny, ale na pewno nie ze zdecydowanej czołówki Europy. Jest właśnie przebudowywany, nie zagrał na ostatnim mundialu. W poniedziałkowy wieczór dowiedzieliśmy się jak wiele nam jeszcze brakuje.

Polki wyglądały na całkowicie zagubione. Tylko w piątej minucie przeprowadziły ładną kontrę, zakończoną groźnym strzałem Aleksandry Sikory. To było wszystko. Nasza defensywa grała koszmarnie. Nie byliśmy także w stanie wyprowadzić żadnego ataku. Błyskawicznie pozbywaliśmy się piłki albo podawaliśmy do przeciwniczek, a te strzelały nam gola za golem.

Polki ostatecznie straciły sześć goli i mogą być wdzięczne Dunkom, że te się mocno rozluźniły i zaczęły się bawić bo mogło się skończyć dużo wyżej. Biało-czerwonym został jeszcze wrześniowy mecz z Mołdawią na zakończenie eliminacji, a zamiast awansu grozi nam widmo zakończenia zmagań na… piątym miejscu za Słowacją.

Dania – Polska 6:0 (4:0)
Bramki: Sanne Troelsgaard 18, 27, 62, Pernille Harder 25, 41, Johanna Rasmussen 52.

Dania: 1Stina Lykke Petersen – Simone Boye Sørensen (62. Stine Larsen), Janni Arnth Jensen, Line Røddik Hansen – Theresa Nielsen, Sanne Troelsgaard, Julie Jensen, Pernille Harder (52.  Nanna Christiansen), Katrine Veje – Nadia Nadim (79. Line Sigvardsen Jensen), Johanna Rasmussen.

Polska: Daria Antończyk – Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Hanna Konsek – Joanna Wróblewska, Patrycja Balcerzak (66. Ewelina Kamczyk), Sylwia Matysik (83. Nikol Kaletka), Katarzyna Daleszczyk, Silvana Chojnowski – Ewa Pajor (46. Martyna Wiankowska)

Zostaw komentarz

  • (will not be published)