Czeszki lepsze od Polek. Zaważyła pierwsza połowa

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Mecze, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U15.

Reprezentacja Polski U15 przegrała z Czeszkami 2:4. Nasze rywalki zdominowały pierwszą połowę i szybko objęły wysokie prowadzenie. Podopieczne Anny Gawrońskiej nie złożyły jednak broni i po przerwie prawie odrobiły straty.

W pierwszej połowie grała tylko jedna drużyna. Czeszki od pierwszej minuty dominowały w każdym aspekcie gry. Lepiej grały piłką, dłużej się przy niej utrzymywały, a także fantastycznie grały w odbiorze. Przede wszystkim jednak, stwarzały sobie mnóstwo sytuacji bramkowych. Polki mogły być zadowolone, że po pierwszych 35 minutach przegrywały tylko 0:3. Naszym dziewczynom brakowało solidnej gry w obronie i organizacji przy rzutach rożnych, po których padły dwa gole.

- Mają dobre, wysokie zawodniczki. Zdominowały nas w tej pierwszej połowie – mówiła Jessica Pluta. Polka odniosła się również do tego, że biało-czerwone nie oddały w pierwszej części meczu żadnego strzału. – Czeski bardzo dobrze grają w obronie. Natychmiast odbierają nam piłki, przez co nie mam żadnych okazji do strzelenia gola – mówiła rozżalona Pluta.

Anna Gawrońska wyciągnęła dobre wnioski po przerwie, gdyż jej podopieczne błyskawicznie rozpoczęły odrabianie strat! Najpierw po rzucie rożnym strzeliła Patrycja Sutkowska, a minutę później prawdziwą bombę zza pola karnego posłała Jessica Pluta. Gdy wydawało się, że za moment będzie remis, z kontrą urwały się Czeszki i wbiły nam czwartego gola. Od większych strat uchroniła nas wprowadzona po przerwie Daniela Kosińska, która wyśmienicie spisywała się w bramce Polek.

Polska – Czechy 2:4 (0:3)
Bramki dla Polski: Sutkowksa 40, Pluta 41

Polska (skład wyjściowy): 1. Klaudia Kluk – 2. Weronika Helińska, 4. Patrycja Sutkowska, 11. Olga Sirant, 5. Julia Kobylińska – 16. Joanna Węcławek, 15. Daria Umińska, 13. Faustyna Sikorska, 10. Aleksandra Śmigielska, 3. Aleksandra Stasiak – 9. Jessica Pluta.
Czechy (skład wyjściowy): 1. Zelena – 2. Sonntagova, 3. Sivakova, 5. Valaskova, 4. Dudkova – 7. Pohmanova, 8. Staškova, 10. Kodadova, 11. Khyrova, 12. Svabova, 18. Krejcirova.