Burlikowski dementuje! Zagłębie przystąpi do rozgrywek!

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Szok i niedowierzanie. Te dwa tabloidowe słowa idealnie pasują do informacji z 1 lipca, że Zagłębie Lubin nie przystąpi do rozgrywek Ekstraligi! Nie ma jednak takiego zagrożenia.

Fatalne wieści przekazał na Faceboku Łukasz Seweryniak.

„DZISIEJSZĄ DATĘ TRZEBA ZAPAMIĘTAĆ 01.07.2015.JEST ONA SMUTNA.Z DNIEM DZISIEJSZYM PRZESTAŁA ISTNIEĆ EKSTRALIGOWA DRUŻYNA PIŁKI NOŻNEJ KOBIET ZAGŁĘBIE LUBIN:( ZROBIONO WSZYSTKO ABY TAK SIĘ STAŁO.NASZE MIEDZIOWE DZIEWCZYNY ZAPŁACIŁY NAJWYŻSZĄ CENĘ ZA TO ŻE REPREZENTOWAŁY NASZ KLUB POKAZAŁY AMBICJE WALECZNOŚĆ ZDOBYŁY WICEMISTRZA POLSKI I TAK ZOSTAŁY POTRAKTOWANE NA KONIEC”, czytamy a profilu pana Łukasza.

Informację próbowaliśmy błyskawicznie zweryfikować. Jedna z piłkarek potwierdziła, że budżet na sekcję piłkarską kobiet drastycznie ucięto i piłkarki zaczęły masowo odchodzić z klubu. Wobec powyższego nie miałby kto grać w pierwszej drużynie i klub zastanawiał się nad nie zgłoszeniem drużyny do rozgrywek Ekstraligi na sezon 2015/16. Już dwa dni wcześniej wycofał rezerwy z rozgrywek drugiej ligi.

Reagując na te doniesienia błyskawicznie skontaktowaliśmy się z  Piotrem Burlikowskim, dyrektorem sportowym klubu. Ten zapewnił nas, że klub do rozgrywek przystąpi.

- To co krąży po Facebooku jest kompletną bzdurą! Zagłębie Lubin na 100 procent przystąpi do rozgrywek Ekstraligi w nowym sezonie. Potwierdzam jednak, że budżet został mocno przycięty, co wiąże się ze sporymi zmianami kadrowymi. Drugi zespół także będzie funkcjonował, tylko nie zagra w drugiej, a w trzeciej lidze. Wymóg licencyjny o posiadaniu drużyny rezerw zostanie więc spełniony. Jeszcze raz powtarzam, zespół Zagłębia Lubin na pewno zagra w przyszłym sezonie w Ekstralidze! – powiedział nam Burlikowski.

Trochę nam ulżyło, jednak wiadomo już na pewno, że Zagłębie w przyszłym sezonie nie będzie już walczyć o najwyższe cele…

Komentarzy: 21

 1. Curt

  Szkoda, liczyłem, że Zagłębie sięgnie po majstra, a tu widzę, że o podium będzie ciężko. Generalnie nowy sezon będzie korkiem w tył dla polskiej piłki. Osłabiony Medyk, osłabione Zagłębie. Stawiam na to, że Medyk i tak wygra, bo nie będzie miał z kim przegrać. Wicemistrzostwo dla Górnika.

 2. eduardo

  Panie Burlikowski nie ma żadnego wymogu o druzynie rezerw!!! Muszą być dwa zespoły juniorskie. Myślę osobisciebze troszkę poszli po bandzie robiąc eldorado jak w Racibórzu. Nie idzie w rok zbudować zespołu mając tylko pieniądze. A gdzie szkolenie młodzieży???

 3. robert

  jeśli wszystkie zawodniczki odejdą z Zagłębia, to nie ma mocnych żeby utrzymać ten zespół w ekstralidze.

 4. Łukasz

  I tak to jest jeśli sekcja kobieca jest przy męskiej. Zawsze tak będzie że jeśli będą potrzebne pieniądze to będą obcinane z sekcji kobiet. Dlatego bzdurą było by żeby każdy klub męski grający w Ekstraklasie posiadał sekcję kobiet. Takie zjawiska były by bardzo częste. A takie plany przedstawiał kiedyś PZPN.

 5. robert

  Tylko, że w Zagłębiu są pieniądze.. Ale szkoda przeznaczyć parę groszy więcej dziewczynom. Ich już dawno nie chciano w tym klubie. Niestety przykra prawda…a chowanie swoich intencji wypowiedzią, że Zagłębie wystąpi w Ekstralidze, jest nie na poziomie. NIEPOROZUMIENIE. Szkoda dziewczyn.. Teraz są zdane na szukaniu klubów. Wstyd KGHM..

 6. Curt

  Łukasz – naprawdę sądzisz, że pieniądze z obcięcia budżetu sekcji kobiet są potrzebne Zagłębiu mężczyzn? To jeden z najbogatszych klubów w Polsce. Sekcje kobiet klubów to przyszłość futbolu kobiecego. Dość spojrzeć jak to wygląda na zachodzie. Inna sprawa, że połowa męskich klubów Ekstraklasy ma tragiczną sytuację finansową, więc u nas to jeszcze długo nie, a potem wcale. Od lat czekam kiedy Górnik Z. przejmie KKS, ale raczej się nie doczekam, biorąc pod uwagę zadłużenie na kilkadziesiąt milionów, które mają planowo spłacić do 2027 r. Bez wymogu PZPN to nigdy się nie stanie.

 7. Łukasz

  Curt – Z tego co się orientuję w męskim Zagłębiu też już nie jest tak kolorowo( mogę się mylić ale KGMH miał się powoli wycofywać ). Zobacz jakie pieniądze są w klubach zachodnich tam to ma rację bytu u nas niestety nie. Przykład klub X z Ekstraklasy spada z ligi i zapewne w tym samym momencie przestaje istnieć kobieca piłka. A w Zagłębiu mieć lub nie mieć ponad 1mln do męskiej to też różnica.

 8. Curt

  Oczywiście masz racje, ale jeśli tego nie zmienimy, to nigdy nie staniemy w szranki na europejskich boiskach, bo zachód będzie nam odjeżdżał. Chyba, że zadowala nas 1/16 finału, wtedy spoko.

 9. Curt

  Czy ja dobrze widzę, że praktycznie nigdzie Zagłębie nie zająknęło się na temat drużyny kobiet? Proponuje pod każdą wiadomością publikowaną przez ten klub pytać co z drużyną kobiet, na wzór męczenia PO pytaniami o kwotę wolną od podatku. Wiem, że jest nas mało i nie mamy wielkiej siły przebicia, ale zawsze coś. Zakładam fejsa specjalnie po to. Pozdrowienia!

 10. przepisowiec

  Curt, pieprzysz jak Padewski. To jego cel, żeby kluby męskie miały sekcje kobiece. I pięknie wysypuje mu sie jego Zagłębie

 11. przepisowiec

  c.d. Curt, co masz na myśli pisząc „jeśli tego nie zmienimy”? Masz furę kasy dla męskich klubów „na dziewczyny”? Łukasz ma 100% racji. Przykład zachodu jest średni. Kluby niezależne to choćby najlepsza drużyna Europy 1. FFC Frankurt czy Turbine Poczdam. Chcesz jeszcze?

 12. Curt

  Prezes Frankfurtu przyznał, że za maksymalnie 10 lat jego drużyna będzie walczyć o utrzymanie, bo w pełni żeński klub nigdy nie będzie dysponował budżetem takim jak sekcja żeńska męskiego klubu. To że w Polsce jak zwykle mamy patologiczną sytuację nic nie znaczy. I jaką furę kasy? Podejrzewam, że jeden zawodnik Zagłębia zarabia tyle co połowa składu kobiet. To tyle.

 13. anton

  Tak długo jak wierchuszka PZPNu będzie miała w d….e kobiecą piłkę , tak długo kobieca piłka będzie traktowana na zasadzie zwisu ….laśnego dziadygi !
  Niestety PZPN oraz odnogi czyli Wojewódzkie ZNP to siedziby SZOWINIZMU !
  Padoszczak co ty na to ? Jak znajdziesz chwilę wolnego między ustami a brzegiem pucharu , to coś wybełkotaj w temacie !
  ps a ten portal to mógłby się ogarnąć i posprzątać to to internetowe badziewie, i najważniejsze nie ryjcie w kobiecej piłce , chłopcy !

 14. Zibi

  A pan Administrator pogrzebał już Medyka i obwiescil Mistzrem Polski w przyszłym sezonie ZAGŁĘBIE. Niech Pan panie Kacprze słucha co ludzie zrobili a nie słucha tego co zrobią…. Ale powodzenia dla Zagłębia.

 15. przepisowiec

  Curt, wlasnie o to mi chodzi. Trzymając sie twoich wyliczeń, to który prezes męskiego klubu zgodzi sie utrzymywać sekcje żeńska, jak może mieć za to 2 zawodnikow do Ekstraklasy? Obecnie chyba żaden. I nie nazywaj tego patologią, to twoja ocena, z reszta bardzo patologiczna. Bo każdy ma prawo dysponować budżetem wg swoich upodobań, szczególnie, jesli to jest kasa prywatna. Jesli kluby męskie musiałyby mieć sekcje kobiet, to byłaby to na sile robiona III liga, czyli w twoim słowniku patologia.

 16. Curt

  1. Jak widać zagraniczni prezesi się zgodzili i to bez popychania ich przez krajowe związki piłki nożnej.
  2. Co z tego że prywatna kasa? Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że wobec klubów nie powinny być stawiane wymagania dotyczące posiadania zespołów młodzieżowych, bo przecież zarządy klubów powinny dysponować pieniędzmi wg swoich upodobań. Zadaniem PZPN-u jest rozwój piłki nożnej w Polsce i mając to na uwadze stawiają wymagania dotyczące różnych spraw m.in. zmuszając kluby do łożenia np na młodzież. Bez odpowiednich przepisów przedsiębiorca (w dowolnej dziedzinie) będzie robił tylko to co mu się opłaca nie szanując środowiska w którym żyje, bezpieczeństwa pracownika czy bez uwagi na rozwój miejscowości. Nie żyjemy w XIX w. przyjacielu, gdzie pieniądz prywatny nie podlegał praktycznie żadnej kontroli. Efektem były m.in. bardzo częsta utrata kończyn. Więc (o ile zrozumiesz tę przenośnie) wolę, żeby piłka nożna kobiet w Polsce nie poruszała się bez kilku palców u nogi i bez jednej ręki.
  3. Lepsza stworzona na siłę III liga na którą przyjdzie więcej kibiców niż Ekstraliga gdzie na stadionie pojawia się 20 osób. Jaki klub ma większą siłę przyciągania? Wisła czy Podgórze Kraków. KKP Bydgoszcz czy Zawisza? Górnik czy KKS Zabrze? Nazwa, herb, tradycja plus minimum nagłośnienia, albo lepiej – rozgrywki przed meczami mężczyzn i zainteresowanie by rosło.
  6. Mam prawo do wyrażenia własnej opinii, więc pozwól, że przy niej zostanę i nadal będę nazywał sytuację w polskiej piłce nożnej kobiet patologiczną, chorą, niewłaściwą czy niepożądaną.
  5. Pisze się „zresztą”

 17. przepisowiec

  Curt, w niektórych kwestiach trudno odmówić ci racji. Choćby mojego błędu ortograficznego, za który wrażliwych przepraszam. Jednak w kwestiach merytorycznych reprezentujesz bardzo utopijny nurt, bliski przewodniczącemu P. Lepsza III liga pod (przykładowo) szyldem Zawiszy Bydgoszcz, niż Ekstraliga pod szyldem KKP? Super. Będzie stagnacja III-ligowa a KKP zwinie interes. Ambitny cel. W ogóle Twoje wizje są mocno przesiąknięte gospodarką centralnie sterowaną. To się nazywa socjalizm. W niektórych sprawach lepszy od obecnego ustroju, ale na pewno nie w temacie „odgórnego rozdzielania kasy na poszczególne sekcje w klubie”. I nie myl tego z obowiązkiem szkolenia młodzieży i wynikającymi z tego wymogami licencyjnymi. W kwestii rozgrywania meczów kobiet przed meczami Ekstraklasy facetów: informuję, iż przed meczem Ekstraklasy mężczyzn cały obiekt musi być „uprzątnięty” na kilka godzin przed zawodami. Trudno byłoby to nazwać przedmeczem. A co w takiej sytuacji z Medykiem? Bo Aluminium czy Górnik Konin (szczerze: nie mam pojęcia jak to w tej chwili wygląda i jestem zbyt leniwy, żeby sprawdzić) raczej nie mają marki i kasy, która pozwoli rozwinąć się Medykowi. Czyli dni mistrza Polski byłyby, według Ciebie, policzone…

 18. Curt

  Szkoda, że nie odniosłeś się do (prawie) żadnego z argumentów jaki przedstawiłem.
  Mogę się odnieść tylko do przedmeczy: wiem, że w obecnych warunkach jest to niemożliwe, ale szkoda. Z tego co wiem to w Bundeslidze coś takiego kiedyś miało miejsce (acz głowy nie da). Jeśli to prawda to mogę powiedzieć tylko: „u nich się dało a u nas jak zwykle patologia”.
  Reszta Twojej wypowiedzi to dla mnie (jak mawiają jankesi) ‚criptic shit’. Czemu mam ‚nie mylić’ obowiązku szkolenia młodzieży z obowiązkiem szkolenia kobiet? O co Ci chodzi z Górnikiem? Górnik Konin nie jest zespołem ekstraklasowym więc nie musiałby spełniać tego wymogu, Medyczki mogłyby grać sobie dalej, tak jak robi to Turbine czy Frankfurt (chociaż w dalszej perspektywie nie miałyby szans na sukcesy – to się nazywa rozwój). Czemu zakładasz, że Z Ekstraligowe klubu KKP stałoby się klubem III-ligowym? Pieniądze, ludzkie, organmizacja które teraz tam są by nagle zniknęły/zniknęli? Hmm Kolejna tajemnica – jakie Ty proponujesz zmiany? Pewnie żadnych. A potem płacz, że jesteśmy sto lat za murzynami (albo w tym przypadku raczej murzynkami). Następna niejasna sprawa – skąd przekonanie, że w pozarządowych organizacjach i strukturach (jak PZPN czy UEFA) panuje demokracja i kapitalizm?

 19. Curt

  Przepraszam za literówki. Spieszę się, bo wychodzę na finał. Miłego seansu.

Zostaw komentarz

 • (will not be published)