Bezlitosna Norwegia zbiła Polskę

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Promo-2, Reprezentacje polskie, U17.

Nie było litości. Reprezentacja Polski do lat 17 tylko w pierwszej połowie nawiązała równorzędną walkę z Norwegią. Po przerwie gospodynie turnieju Elite Round wypunktowały biało-czerwone.

To nie tak miało wyglądać. Rzeczywistość, z jaką zderzyły się reprezentantki Polski do lat 17 okazała się jednak brutalna. Norwegia była o klasę lepsza i wysoko wygrała 4:0, pozbawiając biało-czerwone złudzeń o grze na turnieju finałowym mistrzostw Europy. Już w 5. minucie przy rzucie rożnym błąd popełniła Kasandra Parczewska, a z prezentu skorzystała Ingrid Olsen.

W pierwszej połowie Polki zagrały jednak nieźle. Nie dały się całkowicie zdominować, a dwukrotnie groźnie zaatakowały. Brakowało jednak zimnej krwi i zdecydowania pod bramką rywalek. Niestety w futbolu puntków za styl się nie przyznaje, a liczą się jedynie strzelone gole.

Sił starczyło na 53 minuty meczu. Wtedy Norweżki ukąsiły po raz drugi. Z polskiego zespołu z minuty na minutę uchodziło powietrze. Ambicji i woli walki nie brakowało, ale brakowało umiejętności i … sił. Rywalki sił miały dużo i bezlitoście wypunktowały biało-czerwone. Z każdą minutą ich przewaga rosła.

Trudno kogokolwiek winić i trudno kogokolwiek szczególnie wyróżnić. Cały zespół wygrywa i cały zespół ponosi porażkę. Ta sobotnia, była dla Polek wyjątkowo bolesna.

Przed Polkami jeszcze jeden mecz, ze Szkocją, która ma na koncie dwie porażki, z Norwegią 0:6 i ze Szwecją 0:1. Dla Polek to będzie mecz o coś więcej, niż tylko o honor. Dla zdecydowanej większości zawodniczek, będzie to oficjalne pożegnanie z kadrą do lat 17.

Polska – Norwegia 0:4 (0:1)