Basiuk powołał kadrę na mecz z Węgrami

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Selekcjoner reprezentacji Polski Wojciech Basiuk powołał 18 zawodniczek na towarzyski mecz z Węgrami, który zostanie rozegrany 11 lutego w Lipot.

W kadrze brakuje kontuzjowanych Natalii Pakulskiej i Pauliny Dudek, które niedawno przeszły operacje i czeka je rehabilitacja. W kadrze po raz kolejny znalazły się Dominika Grabowska i Sylwia Matysik, z których w U19 mógłby korzystać Marcin Kasprowicz.

Basiuk powołał też… aż trzy piłkarki grające na zapleczu Ekstraligi.

Kadra na mecz z Węgrami:

1. Karolina Koch (1.FC Katowice)
2. Jolanta Siwińska (1.FC Lubars)
3. Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych)
4. Anna Zapała (AZS UJ Kraków)
5. Natalia Chudzik (GKS Górnik Łęczna)
6. Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)
7. Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin)
8. Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin)
9. Gabriela Grzywińska (KKPK Medyk Konin)
10. Ewa Pajor (KKPK Medyk Konin)
11. Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin)
12. Sylwia Matysik (KKPK Medyk Konin)
13. Nikol Kaletka (KKS Czarni Sosnowiec)
14. Weronika Aszkiełowicz (KS AZS Wrocław)
15. Dominika Grabowska (KS AZS Wrocław)
16. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
17. Joanna Płonowska (Zagłębie Lubin S.A.)
18. Agata Tarczyńska (Zagłębie Lubin S.A.)

Komentarzy: 8

 1. Alex

  Ja uważam, że zawodniczki AZS UJ Kraków są bardzo utalentowane. Niejedna zawojuje ekstraklase :-)

 2. zalsmiech

  Szymańska – no przynajmniej żal!!!! Trener Basiuk to stawia na umiejętności ? Czy na podtrzymanie znajomości ? Innego argumentu nie widzę

 3. Radosny

  Haha.. Gratulację, świetny team. Dzięki takiemu zespołowi wygramy na 100%.. kpina jakaś. Kabaret życia Polska marnujemy czas

 4. typ

  Niech powołuje kogo chce I tak zawsze będzie źle obojętnie kogo by nie powołał. A co do Szymanskiej to się jej czepiasz,a dziewczyna została najlepsza bramkarka w Ekstralige wybrana przez Polskie piłkarki,dobrze broniła w Lidze Mistrzyni. No chyba,że konkurencję trzeba niszczyć poprzez głupie wpisy. Cieszy to,że w Polsce mamy tylu ludzi znających się na piłce kobiecej:-) zamiast komentować zabierzcie się za pracę z młodzieżą to będzie duży wybór do kadry. Pozdrowienia dla normalnych.

 5. stan

  Brawo ‚typ’, również uważam, że ktokolwiek powołałby kogokolwiek, to nasze malkontenctwo skrytykuje wszystko. To proszę bardzo otwieramy giełdę kto i za kogo, dlaczego niekoniecznie.

 6. obserwator

  Jasne lepiej to zostawić na następne dwadzieścia lat samo jakoś się ułoży. I nadal z reprezentacji będą sobie robić prywatne interesy,prywatne sekty itp. To nienormalne , piłka kobieca na poziomie reprezentacji nie rozwija się ! Ok. na poziomie klubów jest coraz lepiej , jest więcej zespołów ,więcej trenerów angażujących się w piłkę kobiecą ale reprezentacja się cofa.To nie chodzi o pojedyncze zawodniczki ale o stworzenie składu z zawodniczek wg. trenera najlepszych.Ale za kadencji tego trenera nie ma spójności w tym co robi. Za każdym razem inny skład za każdym razem jakieś dziwne ” wynalazki ” Nie potrafi stworzyć atmosfery w drużynie .Jedynie chyba co potrafi to leczyć swoje kompleksy.Kiedyś ceniłem go za dobrą myśl taktyczną (jeszcze we Wrocławiu) ale teraz to „cienko”.

Zostaw komentarz

 • (will not be published)