AZS Wrocław zniszczył Mitech

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Ależ mecz AZS-u Wrocław. Podopieczne Damiana Rynio, które na inaugurację sezonu niespodziewanie przegrały u siebie z Zagłębiem Lubin, tym razem sprowadziły do parteru Mitech Żywiec i to na jego boisku.

Dwa mecz i zero punktów. Z pewnością nie tak Mitech wyobrażał sobie początek sezonu. O ile porażkę z Medykiem w Koninie w pierwszej kolejce można było wpisać w plany, to już klęskę u siebie z AZS-em Wrocław niekoniecznie. Wrocławiankom w sobotę zagrało wszystko. Strzelanie rozpoczęła w 29. minucie Dominika Dereń. Chwilę później własną bramkarkę pokonała Agata Droździk.

Tuż po przerwie na 3:0 podwyższyła Dereń, a w 54. minucie czerwoną kartkę dostała Karolina Wiśniewska. W tym momencie było jasne, że Mitech już nie ma szans na uratowanie choćby punktu. Amitne gospodynie grały do końca, ale w końcówce dobiły je jeszcze Marta Cichosz i Dominika Grabowska.

Mitech Żywiec – AZS Wrocław 0:5 (0:2)
Bramki: Dereń 29, 48, Droździk 31 (sam.), Cichosz 85, Grabowska 86

Mitech (skład wyjściowy): Komosa – Rżany, K.Wiśniewska, Zasada, Droździk, Suskova, Żak, Rozmus, Chrzanowska, Wnuk, P.Wiśniewska

AZS (skład wyjściowy): Bocian – Hnatów, Gradecka, Michalczyk, Zalwowska, Ostrowska, Wróblewska, Grabowska, Koziarska, Dereń, Maciukiewicz

Czerwona kartka: K.Wiśniewska (54 minuta, Mitech)