19nastki zbiły Norwegię i mają awans!

Napisany przez w kategorii Bez kategorii, Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U19.

Reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała znakomity mecz i zupełnie zasłużenie pokonała w Plewiskach Norwegię 2:0. Gole dla biało-czerwonych strzeliły Kasandra Parczewska i Dominika Grabowska.

Polki od początku wyszły wysoko i odważnie. Pewne siebie Norweżki były całkowicie zdezorientowane znakomitą postawą biało-czerwonych, dodatkowo dopisywało im szczęście. Dosłownie centymetrów zabrakło po strzałach Klaudii Lefeld i Dominiki Grabowskiej, kiedy piłka trafiała w poprzeczkę.

W 35. minucie kibice doczekali się gola. Roksana Ratajczyk została sfaulowana w polu karnym, a rzut karny na gola zamieniła Kasandra Parczewska. Chwilę po przerwie Polki zadały kolejny cios. Po pięknej, zespołowej akcji, precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisała się Dominika Grabowska.

Później Polki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Pokazały znakomitą dyscyplinę taktyczną, pewność siebie i determinację. Norweżki im bardziej się spieszyły, tym bardziej były chaotyczne, ale przede wszystkim bezradne wobec świetnie ustawionych Polek.

Biało-czerwone już zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do Elite Round, ale jeszcze we wtorek muszą pokonać Armenię. Zwycięstwo da im miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania kolejnej fazy mistrzostw Europy.

Polska – Norwegia 2:0 (1:0)
Bramki: Parczewska 35 (karny), Grabowska 49

Polska: Lichy – Wycisk , Grec, Woś, Eckerle – Grabowska (C), Parczewska, Lefeld (88. Ossowska), Ratajczyk (90+4 Słowińska), Zawistowska – Jędrzejewicz (83. Kubaszek)